EST
|
ENG

Projekt Tasakaal

http://www.bpw-estonia.ee/banner.php?id=20&url=

Aasta naise valimine
Vaata lähemalt siit >

Projekt Naine väärtusta ennast
Vaata lähemalt siit >

Tilliga ja tillita
kampaaniaEestimaa VI Naiste Kongress


Vaata manifesti siit >
Vaata pilte siit > 

Liidrioskuste
koolitus Naised võtmepositsioonidele
Vaata lähemalt siit >


BPW Estonia
20. juubeli album 

Vaata albumit siit >

Rahvusvaheline konverents Eesti kasutamata võimalus 9. novembril 2012
Vaata videot siit >

Tegemised

 

17-06-2017 Pärnu klubi korraldas lõkke- ja lauluõhtu

Veel enne jaanipäeva toimus meeleolukas suveüritus: rattasõit, lõkkeõhtu pillimängu ja lauluga ning Kihnu-pärase söömaga. 

14-06-2017 Võru klubi naised käisid külas Aila Näpustuudios

Külastuskäigu raames valmistasid Võru klubi naised endale naiselikud nimesildid, mida uhkusega tulevastel üritustel kanda.

09-06-2017 Rannamõisakad tegid Saaremaa ja Vilsandi ringreisi

Rannamõisa naised otsustasid suve alguseks ja hooaja lõpetamiseks teha lausa kolmepäevase väljasõidu Saaremaale, Kaja Sakalale külla ja külastada ka Vilsandit, proovida kohalikke kalaroogi ja nautida Saare mändide kohinat.

07-06-2017 Lions International 100 juubel

BPW Estonia liikmed osalesid Lions klubi 100 juubelipiknikul Viimsi Rannarahva muuseumis. Õhtut sisustasid erinevad esinejad, külaliste sõnavõtud / organisatsioonide lühitutvustused, toimus loterii ja ühispildi maalimine. Avatud oli kohvik. Õhtu tulu läks koostöös Pere Optikaga suurperedelastele prillide soetuseks. Hea meel on tõdeda, et omavahelised kontaktid ja koostöö teiste Eestis tegutsevate rahvusvaheliste organisatsioonidega on aastate jooksul hoogu juurde saanud.

28-05-2017 Pärnu klubi tuluüritus õnnestus ja meediakajastus oli suur

Pärast suurt BPW Estonia aastakoosolekut istus Pärnu klubi koos ja arutas läbi Teletornis saadud mõtted ning emotsioonid. Kiirelt asuti täitma ülesannet korraldada BPW juubeliürituse jaoks omapoolne tuluüritus. Pärnus Kalamehe kvartali kogukonnapäeval korraldati romantiline butiik-kohvik. Enne tehti ka strateegilisi plaane, kuidas silma paista, mis hinnaga tooteid müüja ja kuidas olla teenindaja rollis suurepärased. Kõik tasus vaeva. Saadi hulga meediakajastust ja koguti juubeliürituseks 190 eurot. 

26-05-2017 õru klubi osales enesemeisterlikkuse ja motivatsiooni koolitusel

Osalejad said teada oma õnnevalemi ning tööriistad, mille abil end paremini tundma õppida. 

24-05-2017 Tallinna klubis üritus „Lõhnadelugu ja kaasaegsed lõhnad

Väga huvitava ja hariva lõhnade teemalise ürituse korraldas kandidaatliige Natalja Puzanova. Külaliseks oli Tallinna Kaubamaja lõhnade maailma konsultant Rita Knjazeva. Osalejad said teada, kuidas valida endale sobivat lõhnaõli, kuidas seda kanda nahale, et lõhna parimad omadused esile tuleks. Laual oli 30 erinevat lõhna ning selleks, et lõhnameel päris tundetuks ei muutuks, turgutati oma haistmismeelt kohviube nuusutades ja see tõesti toimis. 

22-05-2017 BPW Estonia juhatuse koosolek

22. mail toimus juhatuse koosolek, tehti kokkuvõte aastakoosolekust, määrati uute juhatuse liikmete vastutusalad, rotatsiooni korras vahetunud juhatuse liikmed andsid oma vastutusalad üle uutele juhatuse liikmetele, tehti ülevaade EENA 25 töörühmade tegevusest, vaadati üle 11.11.2017 väliskülalistele pakutava programmi finantsiline pool, pandi paika sügisese volikogu kuupäev ja strateegiaseminari teema. Strateegiaseminar ja volikogu toimuvad vastavalt  29. ja 30. septembril Pärnus. 

07-05-2017 Võru klubi korraldas Naise vaimne tervis seminar Rõuges

Mais organiseeris Võru klubi järjekordse naise vaimse tervise seminari koos Liina Kersna ja Janice Viinalassiga. Kuulati kahte inspireerivat lugu tugevatelt naistelt, kes on elus palju läbi elanud. Õhtu lõppes Rõuge golfirajal.

03-05-2017 Rannamõisakad käisid koos Linnateatris

Teatrilembus viis naised ühiskülastusele Linnateatrisse, kus vaadati väikeses saalis etendust „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“. Kaasaegse portugali autori Tiago Rodriguesi näitemäng viis meid rännakule mööda rahvarohket suurlinna koos üheksa-aastase tüdrukuga. Vaimukas, nukker ja kaasaegne lugu, mis sidus lapsepõlve külluslikku fantaasiat sotsiaalsetest probleemidest kubiseva linna argireaalsusega.

02-05-2017 Tallinna klubi teaduskohvik koos Maarja Kruusmaaga

Maarja Kruusmaa on Eesti arvutiteadlane ja akadeemik, Tallinna Tehnikaülikooli professor ja TTÜ Biorobootika Keskuse juhataja. Ta on saanud 2012 aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi ja 2016 aastal Eesti Vabariigi teaduspreemia. Maarja Kruusmaa peamiseks uurimissuunaks on allveerobootika. Teaduskohvikus oli juttu robootikast ja selle tulevikust, naisteadlastest ning Maarja endast.

28-04-2017 Võru klubi osales Piret Pilbergi Linasedriided 2017 uue kollektsiooni esitlusel

Piret Pilberg avastas oma kutsumuse linase riide näol 11 aastat tagasi, kuid esimest korda korraldas moeetenduse, mida võrukatel oli au külastada.

28-04-2017 BPW Euroopa klubide presidentide kohtumine Riias

Riias BPW Euroopa toimus aruandekoosolek, mida nimetatakse traditsiooniliselt „Presidents meeting“. BPW Euroopa juhatuse liikmed ja esindajad erinevates Euroopa institutsioonides esitasid aruanded oma töö kohta, kinnitati majandusaasta aruanne ja järgmise hooaja eelarve. BPW Euroopa klubide presidendid tutvustasid oma klubide tegevust, jagati häid praktikaid, mida ka teiste riikide klubid saaksid rakendada ja saadi tuttavaks uute presidentidega (rotatsioon).

25-04-2017 Tallinna klubikoosolek ja Tallinna Naiste Kriisikodu tänuüritus

Koosoleku esimeses tunnis tutvustas Tallinna Naiste Kriisikodu tegemisi psühholoog Ülle Kalvik ja anti üle annetused.

22-04-2017 Naise vaimse tervise seminar Tallinna Teletornis

Toimus Tallinna klubi poolt korraldatud terviseseminar teemal: “Kuidas tulla toime soorollidega ja kuidas muuta nõudmisi ning ootusi naistele ühiskonnas.” Alustasime väikese meditatsiooniga ning jätkasime aruteludega. Jagunesime gruppidesse ning iga grupp sai teema, mille osas kujundada enda vaated ja seisukoht.  Loe veel >

22-04-2017 BPW Estonia volikogu

Enne aastakoosolekut toimunud volikogul tutvuti EENA sisedokumentidesse sisse viidavate täiendustega ja kinnitati sisedokumendid. 

22-04-2017 BPW Estonia aastakoosolek

22. aprillil toimus BPW Estonia aastakoosolek Tallinna Teletornis. Kohal oli 56 liiget ja 27 liiget olid esindatud volituse alusel. Aastakoosoleku päevakorras oli BPW Estonia klubide tegevuse aruanded, juhatuse liikmete aruanded, revisjonikomisjoni aruanne, 2016 majandusaasta tegevusaruande kinnitamine, 2017 aasta tegevuskavaga tutvumine, uute juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmete valimine, ülevaade EENA 25 toimkondade tööst ja EENA 25 raamatu tegemisest. Signe Ventsel tegi inspireeriva ettekande teemal „EENA kui bränd“. Aastakoosolekule järgnes Tallinna klubi terviseseminar. Järgmine aastakoosolek toimub 14. aprillil 2018, korraldajaks on Võru klubi.

20-04-2017 Noorliikmed Roomas IV BPW Noorte sümpoosiumil

20.- 23.04 BPW Estoniast sõitsid seekord kohale noorliikmed Getter Keerd, Daisy Järvi ja Angela Ventsel. Konverentsil saadi osa noorliikmetele mõeldud erinevatest loengutest ja töötubadest, mida viisid läbi BPW Euroopa liikmed, välisesinejad Applest ja Itaalia naisettevõtjad.

17-04-2017 Rannamõisa naised külas Riigiprokuratuuris

Rannamõisa naised käisid uudistamas Riigiprokuratuuri ja tutvumas Wismari lossiga ning uurimas riigiprokuröri elu ja tegemiste kohta hr Andres Ülviste käest. Ka riigi peaprokurör Lavly Perling leidis aega kohvilaua taga muljeid jagada oma elust, tööst ja inimestest.

12-04-2017 Tallinna klubi täiendas end massaaži õpitoas

Kandidaatliige Katre Lamp viis läbi massaaži õpitoa Massaaži- ja Teraapiakoolis.
Koolitaja rääkis, miks tekivad pidevas istuvas asendis pinged ja kuidas neid pingeid leevendada massaažiga. Töötuba (2h) viidi läbi tavatoolidel, et näidati, kuidas saab aidata ennast ja teisi igapäeva elus. Samuti jagati ka elektroonilist piltjuhendit sobivate massaaživõtete kohta. Tähtsaim soovitus oli, et kui midagi muud ei jõua, siis tuleks ennast päeva jooksul paar korda ringutada ning õhtul teha 10-minutiline venitus kogu kehale. 

10-04-2017 Võru klubil kohtus doktor Pait Teesaluga

Sukeldusime põnevasse meditsiinimaailma. Rääkisime silmade tervisest ja kuidas erinevatel võimalustel prillidest vabaneda. Uurisime lähemalt millised silmaoperatsioonid on sobivad pluss- ja miinusprillidest vabanemiseks ning millised kuivema silma või õhema sarvkesta puhul. 

10-04-2017 Pärnu klubi korraldas naistele palgakoolituse

10. aprillil tähistatakse Eestis võrdse palga päeva. Sageli süüdistatakse palgalõhes naisi endid, kes lepivad väiksemate palkadega ega julge küsida suuremat töötasu. BPW Estonia Pärnu klubi korraldas naistele selle probleemi seljatamiseks palgakoolituse. Kuidas olla edukas palga küsimisel? Kui palju üldse palka küsida? Mille järgi tööandjad palka maksavad? Need olid küsimused, millele otsiti vastuseid koos enesemeisterlikkuse treeneri Epp Adleriga. 

03-04-2017 Juhatuse koosolek

Juhatuse koosoleku päevakorras olid seekord teemad: 22.04 toimuv BPW Estonia aastakoosolek ja volikogu, ootus sisule ja esinejatele: klubide presidendid ja juhatuse liikmed. Volikogus on plaanis kinnitada BPW Estonia dokumentatsiooni mõningad muudatused ja 2017 eelarve. Riina Pihlaks tegi kokkuvõtte 2017 aasta liikmemaksude laekumisest ja võlglastest. Angela Ventsel tegi ülevaate võrdse palga päeva kampaania korralduslikust poolest. Tänud noorliikmetele, kes on ürituse õnnestumisse olulisel määral panustanud! Anu Viks tutvustas EENA 25 töögruppide tegevusi. Riina Piigli andis ülevaate, millised tegevused on plaanis EENA 25 raamatutoimkonnal.

02-04-2017 Külastati aasta naine 2016 Helve Särgavat Saidafarmis

Aasta naine 2016 Helve Särgava võttis meid koos abikaasa Juhaniga särasilmselt Saidafamis vastu, tutvustas meiereid ja selle tööd ning Saidafarmi lehmade piimast valmistatavaid tooteid. Käisime ka lautades ja saime rohkem teada mahefarmi töökorraldusest ja loomade elutingimustest. Lõpetuseks degusteerisime mahefarmi toodangut ja ostsime tooteid kaasa ka.

01-04-2017 Rannamõisa naiste vaimse tervise seminar teemal enese väärtustamine

Juturingi kutsuti appi holistilise regressiooniteraapia terapeut Kadi Kütt. Vastused saadi küsimustele, mis on ego ja kas egoistlik olla on tõesti vale? Kõrge ja madal enesehinnang ja kuidas see meid elus mõjutab? Missugused on enesehinnangu juured, isiklikud sisemised piirid ja miks on vaja neid kaitsta? Miks on tähtis olla rahul oma tänase Minaga ning kuidas end igapäevaselt väärtustada? Tehti läbi ka mõned lihtsad juhendatud meditatsioonid, et ennast ja oma keha paremini tunnetada.

30-11--0001 Rannamõisa klubi käis teatris

Rannamõisa klubi tegi ühise teatrikülastuse, vaadates NUKU täiskasvanutele mõeldud etendust "Good-bye, baby!". Elu eri aspekte käsitlevate etüüdide kaudu joonistub meie ette lugu lõplikest väljaütlemistest, lahkumistest, kaotustest, vanade paradigmade hülgamisest ning uuest algusest. Mida me siis tegelikult elult tahame?

30-11--0001

Arhiiv >
Avaleht E-mail RSS E-mail

Logi sisse

Veebilehe kõigi funktsioonide kasutamiseks logi sisse
Kasutajanimi:
Salasõna: