EST
|
ENG

Projekt Tasakaal

http://www.bpw-estonia.ee/banner.php?id=20&url=

Aasta naise valimine
Vaata lähemalt siit >

Projekt Naine väärtusta ennast
Vaata lähemalt siit >

Tilliga ja tillita
kampaaniaEestimaa VI Naiste Kongress


Vaata manifesti siit >
Vaata pilte siit > 

Liidrioskuste
koolitus Naised võtmepositsioonidele
Vaata lähemalt siit >


BPW Estonia
20. juubeli album 

Vaata albumit siit >

Rahvusvaheline konverents Eesti kasutamata võimalus 9. novembril 2012
Vaata videot siit >

Tegemised

 

25-11-2017 Young BPW Finland jõulupidu

BPW Soome noorliikmed kutsusid BPW Estonia liikmeid Turusse pikkujoulule. Kohtumisel tehti ülevaade nii Soome kui Eesti noorliikmete tegevusest, külastati Turu naisettevõtjaid, toimus aktiivne tegevus põgenemisruumis, nauditi jõuluõhtusööki ja Turu õhtut. Ürituse kajastust FB lehel vaata siit >

20-11-2017 BPW Euroopa uus tegevusplaan aastateks 2017-2020

BPW Euroopa uus koordinaator Giuseppina Bombaci saatis tegevusplaani järgmiseks kolmeks aastaks. BPW Euroopa tegevuse arendamiseks ja informatsiooni liikmetele paremini kättesaadavaks muutmiseks tuleb luua BPW Euroopa ülesed töörühmad: 1. Ekspertliikmete toimkond (otsustab ECC (BPW Euroopa juhatus); 2. Kommunikatsioon - veebileht ja sotsiaalmeedia; 3. Sidemed peamiselt Euroopa institutsioonidega; 4. Töö liikmetega; 5. Naised juhatustes; 6. Võrdse palga päev; 7. Naised otsustustasandile; 8. Töö- ja pereelu tasakaal. Kampaaniad, millega BPW Euroopa jätkab: 1. Naised juhatustes; 2. Võrdse palga päev; 3. Naised otsustusprotsessis; 4. Töö- ja pereelu tasakaal; 5. Pikaajaline strateegia naiste ja tütarlaste vastu suunatud vägivalla kõigi vormide likvideerimiseks (Zürichis kinnitatud resolutsioon); 6. BPW Euroopa ettevõtjate ärivõrgustik; 7. Kõik koos rahu nimel! Kultuuridevahelised dialoogid ja sõpruskond.

17-11-2017 Kinnitati Euroopa sotsiaalõiguste sammas

17. novembril 2017 toimunud sotsiaalministrite tippkohtumisel kuulutasid Euroopa Parlament, Nõukogu ja Komisjon välja Sotsiaalõiguste samba. Sotsiaalõiguste sammas puudutab ka soolist võrdsus, võrdseid võimalusi ning töö-ja pereelu tasakaalu. Info http://europa.eu/!kb74Rk

16-11-2017 Koolitus Moldovas

16.-19.11. BPW Estonia liikmed Angela Ventsel, Anu Viks, Ester Eomois, Leena Kivisild, Riina Piigli, Virve Poom käisid projekti “Moldova noortele naistele võrdsed võimalused tööelus” raames Chisinaus koolitamas. Projekti eesmärk on julgustada Moldova ettevõtlikke noori naisi võtma liidrirolli ühiskondlikus ja tööalases elus ning aidata naistel jõuda oma isiklike professionaalsete sihtideni. Projekti koostööpartneriteks on BPW Moldova ja AFAM Moldova.

11-11-2017 Tallinna klubi korraldas Kübarapeo

Seekordne Tallinna klubi korraldatud Kübarapidu toimus Kochi kohvitoas. Üritusel viidi läbi oksjon, millega koguti raha 25. juubeliraamatu väljaandmiseks. Peol osalesid liikmeid kõikidest klubidest. Pildil Rannamõisa klubi kaunid naised.

11-11-2017 Ilmus BPW Estonia 25. juubelile pühendatud raamat

Riina Piigli eestvedamisel koostati meie organisatsiooni viimase viie aasta tegemistest ja säravatest inimestest raamat, mis on järg varasemalt ilmunud 20. aasta juubeliraamatule. Raamatuid jagati kingituseks kõigile sünnipäeval osalenutele. Raamatud asuvad Tallinnas aadressil Ristiku 10, Maie Mängeli firmas Mingelston. Raamat on tasuta jagamiseks liikmetele ja liikmekandidaatidele ning külalistele, samuti võib neid kaasa võtta meie organisatsiooni promoüritustele.  

11-11-2017 BPW Estonia 25. juubeli pidulik galaõhtusöök

Pidustused kulmineerusid galaõhtuga koos aasta naise 2017, aasta noore naisettevõtja 2017 ja aastate naise väljakuulutamisega Radisson Blu Hotel Olümpias. Tehtud ettepanekute põhjal valis BPW Estonia juhatus välja 3 tähelepanuväärset naist aasta naise 2017 nominentideks – Eesti Juristide Liidu direktori Krista Paali, lasterõivaste brändi Lenne looja Meeli Leemani ning näitleja ja lavastaja Mari-Liis Lille. Aasta naine 2017 on Mari-Liis Lill. Aastate naise austava tiitli sai Reet Laja. Aasta 2017 noor naisettevõtja on Kristel Kruustük. Pidulikul galal osales 161 inimest. Muusikalisi vahepalasid pakkusid noored muusikud Jaagup Tuisk ja Saara Kaldma ning ansambel MelodyMix. Õhtu peakorraldajad olid Inge Strahov, Riina Pihlakas ja BPWE juhatus.

11-11-2017 BPW Estonia 25. juubeli konverents „Naine ja karjäär. Kas sinul on võimalus?”

Toimus BPW Estonia 25. juubelile pühendatud rahvusvaheline konverents „Naine ja karjäär. Kas sinul on võimalus?” Konverentsil osales 195 naist nii Eestist kui välismaalt. Konverentsi raames tulid esmaettekandele soostererotüüpe ja naiste lugusid peegeldavad meeleolukad videoklipid. Videoklippide idee autor on Mari-Liis Lill. Üheskoos paljude tegusate naistega arutleti videoklippides kajastatud päriselus juhtunud probleemsituatsioone ning prooviti leida vastuseid küsimustele, kuidas olukorda muuta ja millised on naise võimalused tööelus. 

10-11-2017 Väliskülaliste programm BPW Estonia sünnipäeval

Sooviga kutsuda meie juubelile külalisi sõsarklubidest Euroopas ja pakkuda meeldejäävat  viibimist Eestis, töötas BPWE juhatus välja kolmepäevase programmi.
Külalisi oli kokku 37 inimest 8 riigist. Itaaliast oli külalisi kaks: Giuseppina Bombaci, BPW Euroopa koordinaator, Saksamaalt seitse (Kieli, Düsseldorfi klubid), Lätist kolm, Norrast kaks, Rootsist seitse, Soomest kaheksa, Venemaalt üheksa (Peterburi Neva klubist, Moskvast). Reedel külastati e-Estonia Showroomi, iduettevõttest KnowIt Andres Aavik visualiseeris tuleviku ettevõtlust, Nortali e-identideedi osakonna juhilt Karina Egiptil saadi teada ka neil töötajatele pakutavast töökeskkonnast ning töö-ja pereelu ühitamisest. Päev jätkus vanalinna ekskursiooniga, Marje Vihula kübarapoe külastuse ja õhtusöögiga restoranis D.O.M., kus osales 53 oma liiget ja külalist.  Laupäeval osalesid külalised konverentsil ja galal. Pühapäeval pakuti külalistele matka Viru rabas koos rabagiidiga ning pikniku ja lustliku lauluga.

07-11-2017 Ettevõtlusklubi korraldas suure rahvusvahelise konverentsi

Ettevõtlusklubi kõikide liikmete toel sai teoks BPW Estonia 25. juubelile pühendatud konverents “Naine ja Karjäär. Kas sinul on võimalus?” ning mõni päev enne konverentsi tõdesime, et kõik laabub. Taotlesime ise rahad, osalesime moderaatoritena, tellisime tõsieluloolised filmiklipid, millele oli konverents ülesehitatud, turundasime ja tegelesime muu korraldusliku poolega. Suur kummardus peaprojektijuht Inga Stelmakile.

31-10-2017 Tallinna klubis on uus ürituste sari “Tuleviku kohvik ”.

Seekordse ürituse korraldas Liina Liipre. Räägiti iSMART meetodi alusel eesmärkide püstitamisest ning nippidest, kuidas end motiveerida eesmärke saavutama. Lisaks otsisime ühisel ajurünnakul lahendusi osalejate väljakutsetele. Ruum oli täis positiivset energiat ja head mõtted sündisid lennult. Osalejad jäid rahule ja igaüks võttis kaasa hea mõtte, mida ellu rakendada.

30-10-2017 Kokkusaamine heategevuskeskuses Saagu Valgus Võrumaa

Võru klubi liige Piret Haljend hakkas kolm aastat tagasi tegutsema Saagu Valgus heategevuskeskusega. Külastati keskust ning aidati jõu ja nõuga keskuse igapäevatööd teha.

23-10-2017 BPW International kongress toimus Kairos Egiptuses

23.-27.10. BPW International 29. kongress toimus Gizas Kairos püramiidide jalamil ajaloolises hotellis Mena House. Kongressil osales 638 liiget 74 riigist üle maailma. BPW Estoniat esindas president Anu Viks. Kongressi plenaaristungil andsid ülevaate oma kolme aasta tegevusest BPW International juhatuse liikmed, esindajad erinevate maailmaorganisatsioonide juures, vaadati üle finantsaruanne ja kinnitati see, valiti uus president ja juhatuse liikmed. Loe veel >

22-10-2017 Võru klubi osales Tartu klubi üritusel Võrumaal Pähnis

Külastastati kolmest hiidruuporist koosnevat kõlakoda ning tegeleti oma hääle ja meeltega. Laeti endasse värskust ja looduse energiat, kinnitati keha supi, tee ning imemaitsvate pirukatega. Kuulati endi mõteid ja loodushääli. Jagati emotsioone ja naiste väge. Ühtlasi koguti selle ürituse raames toetust BPW Estonia juubeliaasta korraldamiseks.

17-10-2017 Ettevõtlusklubi tutvus orgaanilise maailma eestvedaja Siim Kabritsaga

Siim Kabrits on MTÜ Organic Estonia eestvedaja ja Chaga OÜ omanik. Organic Estonia kaudu propageeritakse Eesti puhta looduse lugu. Eesti ei ole enam odava tööjõuga maa ja ettevõtetele raske konkureerida ainult sellele lootes. Maailmas levimas üldine trend, et müüb toote "lugu". Muideks 50% Eesti pindalast saaks registreerida nn orgaanilises registris. On võimalik kasutada nutikaid lahendusi umbrohutõrjes ja meie suur bioressurss on ravimtaimede jms looduslike metsaandide (nt. kasemahl, käsn jms) näol.

11-10-2017 Rannamõisa klubi kohtus Urmas Sõõrumaaga TAO Keskuses

Ürituse teema oli „uudishimu ei saa naistele pahaks panna“. Külalisesinejaks kutsuti mees, kes on edukas nii karmis äri kui piiritus vaimses maailmas.
EOK juhi ja mõjuka ärimehe Urmas Sõõrumaa kandideerimine KOV valimistel tekitas Rannamõisa klubi naistes huvi, kuidas ja millise hinnaga on olnud tema kasvamine, kujunemine selleks, kes Urmas täna on. Kohtumine toimus põnevas Tao Keskuses, kus paljud meist polnud varem käinud.

10-10-2017 Tartu klubi korraldas praktilise koolituse

Klubiliikmed täiendasid ennast tagasisidestamise teemal. Koolituse viis läbi Trine Tamm. Räägiti tagasisidestamise olulisusest ja tehti praktilisi harjutusi.

10-10-2017 Tallinna Klubil hooaja esimene koosolek toimus teemal “Kas naisettevõtlus on töö või hobi?

Koosviibimisel vesteldi naisettevõtluse toetamisest ja EstIn-i (Eesti Naisettevõtluse Instituudi) loomisest ning plaanitavast tegevusest. Üritust korraldas Lilian Promet ja külaliseks oli Mait Ruut, kes on tegelenud 20 aastat ettevõtlusega ja kokku puutunud erinevate ärivaldkondadega ja nõustanud ka suuri Euroopa tehnoloogiaettevõtteid. Lilian ja Mait on loomas EstIn (Eesti Naisettevõtjate Instituut) nimelist organisatsiooni, mis toetab naisi ettevõtlusega alustamisel ja panustab jätkusuutlike ettevõtete loomisele. Koosolekul saime väga palju toetavat tagasisidet ja meil tekkis elav arutelu instituudi vajalikkuse üle. Iga mõte ja toetus selle organisatsiooni loomisel on teretulnud.

01-10-2017 Pärnu klubi arutas äri ja pereelu tasakaalu võimalikkuse üle

Pärnumaa ettevõtlusnädalal, mis toimus oktoobri alguses, võttis Pärnu klubi vastu väljakutse korraldada oma üritus. Selleks sai vestlusõhtu, kus arutati ettevõtlusega tegelemise ja pereelu tasakaalus hoidmise võimalikkuse ja võimaluste üle. Külalisena esines kirjastaja ja grupi Ettevõtlikud lapsevanemad looja Heli Künnapas. Samuti jagas oma pere lugu meie oma klubi liige Marika Tõke koos abikaasaga. Õhtu jooksul avati ka annetuskarp Puerto Rico fondi jaoks ning koguti 105 eurot. 

30-09-2017 BPW Estonia volikogu Pärnus

Volikogul tutvustasid klubid oma tegevusi, BPW Estonia juhatuse liikmed andsid ülevaate oma tegevusest juhatuses, tehti kokkuvõte strateegiaseminari tulemustest, kinnitati 2018 eelarve, tutvustati 25. juubeliürituste programmi, tehti ülevaade töörühmade tegevusest.

29-09-2017 Strateegiaseminar Pärnus

„Tilliga ja tillita“ kampaaniale uue väljundi leidmisel jõuti järeldusele, et alustada tuleb oma klubi liikmete teadvustamisega võrdse palga teemal ja koolitada, kuidas aruteludes argumenteerida võrdse palga vajalikkusest, korraldada oma liikmetele ja ka väljapoole koolitusi palga ja raha teemal. Pakuti ideid kampaania läbiviimiseks 2018 aastal – tagurpidi päev – naised ja mehed vahetavad kohad, luua kampaania jaoks uus naljavõtmes videoklipp, luua lühike palga küsimise teemaline internetimäng, kasutada kampaanias juba eelnevalt loodud videoklippe. Suunata kampaania sotsiaalmeediasse.

28-09-2017 Ettevõtlusklubi uue hooaja presidendiks sai Ester Eomois

Leela võttis kokku oma presidendiaasta ning andis ameti üle uuele presidendile Estrile. Valiti uued ametikohad, pandi paika koosolekute ajad ning üldised aasta eesmärgid. Ettevõtluskliubi eesmärgid on jätkuvalt arendada oma ettevõtlusteadmisi, hoida sõpruskonda ja arendada võrgustikku ning panustada ühiskonda. Korraldame BPW Estonia 25. juubeli konverentsi nimel all Naine ja karjäär. Kas sinul on võimalus? ja esineme oma lauluansambliga aasta naise tseremoonial. 

26-09-2017 Juhatuse koosolek

Juhatus valmistus Pärnus 29.09-30.09 toimuvaks strateegiaseminariks ning volikoguks. Päevakorras oli ”Tilliga ja tillita” kampaaniale uue näo leidmine. Koosoleku teine oluline teema oli 25. juubeliõhtu ettevalmistamine – programmi detailne koostamine, ajakava paikapanemine, laudade paigutus, esinemise järjekord jms. Juhatus koostas detailse väliskülaliste vastuvõtmise kava.

22-09-2017 BPW Neva klubi külastus Peterburis

BPW Estonia liikmed osalesid 22.-24. septembrini Neva BPW Peterburi klubi 20. juubeliüritustel. Ühtlasi tähistati sellel ajal Venemaa naiste võrdõiguslikkuse100 aastapäeva. Reede õhtune programm algas laevasõidu ja õhtusöögiga Neeva jõel, kus toimus klubide tutvustamine ja anti ülevaade Neva klubi tegevustest läbi aastate. Laupäeva hommik tutvustati Peterburi linna. Peale linnatuuri toimus kongress, kus räägiti naiste võrdsusest maailmas ja sellega seotud probleemidest. Iga riigi klubi rääkis oma maa olukorrast ja probleemidest antud valdkonnas. BPW Estoniat ja Eesti vaatenurka esindas Riina Piigli. Kongressile järgnes 19. sajandi stiilis toimunud ball. BPW Estonia oli esindatud 17 liikmega.

20-09-2017 Rannamõisa klubi hooaja avakoosolekul peeti plaani

Hooaja avakoosolek toimus Rucola kohvikus, kus valiti uus president, Siiri Martin ja lepiti kokku uue hooaja plaanid. Kohal oli klubi 11st liikmest 9.

18-09-2017 Toimus Tallinna Klubi aastakoosolek

Tallinna Klubisse võeti vastu kaks uut liiget: Helen Kiis ja Merike Paasalu. Valiti Tallinna klubi uus juhatus: eelmisest koosseisust jäid juhatusse Maie Mängel, Dea Einman, Marje Vihula, Liina Lipre.  Uute liikmetena valiti ühehäälselt juhatusse: Kätlin Küünemäe, Liia Kanne, Lilian Promet. Tallinna klubi uus president on Liina Lipre. 

05-09-2017 Võru kanditaatliikme Kati Lõhmuse üritus leidis aset Leeri Lillesalongis

Võru klubi naised meisterdasid Kati Lõhmuse juhendamise all sügisteemalisi eluslilledest lillepärgasid.

27-08-2017 27.08 Tartu klubi tähistas uue hooaja algust ja ühtlasi 87ndat BPW päeva

Selle päeva puhul kandsid klubi liikmed kollaseid riideid ja sõid kollast toitu.

24-08-2017 24.08 Juhatuse koosolek

Koosolekul keskenduti 25. juubeli ettevalmistamisele - külaliste programm, rahastamine ja kutsete saatmine, aasta naise kandidaatidega seotud tegevused, fotograafi  ja sponsorite leidmine. Juhatusele esitleti juubeliraamatu plaanitavat kaanekujundust.

17-06-2017 Pärnu klubi korraldas lõkke- ja lauluõhtu

Veel enne jaanipäeva toimus meeleolukas suveüritus: rattasõit, lõkkeõhtu pillimängu ja lauluga ning Kihnu-pärase söömaga. 

14-06-2017 Võru klubi naised käisid külas Aila Näpustuudios

Külastuskäigu raames valmistasid Võru klubi naised endale naiselikud nimesildid, mida uhkusega tulevastel üritustel kanda.

09-06-2017 Rannamõisakad tegid Saaremaa ja Vilsandi ringreisi

Rannamõisa naised otsustasid suve alguseks ja hooaja lõpetamiseks teha lausa kolmepäevase väljasõidu Saaremaale, Kaja Sakalale külla ja külastada ka Vilsandit, proovida kohalikke kalaroogi ja nautida Saare mändide kohinat.

07-06-2017 Lions International 100 juubel

BPW Estonia liikmed osalesid Lions klubi 100 juubelipiknikul Viimsi Rannarahva muuseumis. Õhtut sisustasid erinevad esinejad, külaliste sõnavõtud / organisatsioonide lühitutvustused, toimus loterii ja ühispildi maalimine. Avatud oli kohvik. Õhtu tulu läks koostöös Pere Optikaga suurperedelastele prillide soetuseks. Hea meel on tõdeda, et omavahelised kontaktid ja koostöö teiste Eestis tegutsevate rahvusvaheliste organisatsioonidega on aastate jooksul hoogu juurde saanud.

28-05-2017 Pärnu klubi tuluüritus õnnestus ja meediakajastus oli suur

Pärast suurt BPW Estonia aastakoosolekut istus Pärnu klubi koos ja arutas läbi Teletornis saadud mõtted ning emotsioonid. Kiirelt asuti täitma ülesannet korraldada BPW juubeliürituse jaoks omapoolne tuluüritus. Pärnus Kalamehe kvartali kogukonnapäeval korraldati romantiline butiik-kohvik. Enne tehti ka strateegilisi plaane, kuidas silma paista, mis hinnaga tooteid müüja ja kuidas olla teenindaja rollis suurepärased. Kõik tasus vaeva. Saadi hulga meediakajastust ja koguti juubeliürituseks 190 eurot. 

26-05-2017 õru klubi osales enesemeisterlikkuse ja motivatsiooni koolitusel

Osalejad said teada oma õnnevalemi ning tööriistad, mille abil end paremini tundma õppida. 

24-05-2017 Tallinna klubis üritus „Lõhnadelugu ja kaasaegsed lõhnad

Väga huvitava ja hariva lõhnade teemalise ürituse korraldas kandidaatliige Natalja Puzanova. Külaliseks oli Tallinna Kaubamaja lõhnade maailma konsultant Rita Knjazeva. Osalejad said teada, kuidas valida endale sobivat lõhnaõli, kuidas seda kanda nahale, et lõhna parimad omadused esile tuleks. Laual oli 30 erinevat lõhna ning selleks, et lõhnameel päris tundetuks ei muutuks, turgutati oma haistmismeelt kohviube nuusutades ja see tõesti toimis. 

22-05-2017 BPW Estonia juhatuse koosolek

22. mail toimus juhatuse koosolek, tehti kokkuvõte aastakoosolekust, määrati uute juhatuse liikmete vastutusalad, rotatsiooni korras vahetunud juhatuse liikmed andsid oma vastutusalad üle uutele juhatuse liikmetele, tehti ülevaade EENA 25 töörühmade tegevusest, vaadati üle 11.11.2017 väliskülalistele pakutava programmi finantsiline pool, pandi paika sügisese volikogu kuupäev ja strateegiaseminari teema. Strateegiaseminar ja volikogu toimuvad vastavalt  29. ja 30. septembril Pärnus. 

07-05-2017 Võru klubi korraldas Naise vaimne tervis seminar Rõuges

Mais organiseeris Võru klubi järjekordse naise vaimse tervise seminari koos Liina Kersna ja Janice Viinalassiga. Kuulati kahte inspireerivat lugu tugevatelt naistelt, kes on elus palju läbi elanud. Õhtu lõppes Rõuge golfirajal.

03-05-2017 Rannamõisakad käisid koos Linnateatris

Teatrilembus viis naised ühiskülastusele Linnateatrisse, kus vaadati väikeses saalis etendust „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“. Kaasaegse portugali autori Tiago Rodriguesi näitemäng viis meid rännakule mööda rahvarohket suurlinna koos üheksa-aastase tüdrukuga. Vaimukas, nukker ja kaasaegne lugu, mis sidus lapsepõlve külluslikku fantaasiat sotsiaalsetest probleemidest kubiseva linna argireaalsusega.

02-05-2017 Tallinna klubi teaduskohvik koos Maarja Kruusmaaga

Maarja Kruusmaa on Eesti arvutiteadlane ja akadeemik, Tallinna Tehnikaülikooli professor ja TTÜ Biorobootika Keskuse juhataja. Ta on saanud 2012 aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi ja 2016 aastal Eesti Vabariigi teaduspreemia. Maarja Kruusmaa peamiseks uurimissuunaks on allveerobootika. Teaduskohvikus oli juttu robootikast ja selle tulevikust, naisteadlastest ning Maarja endast.

28-04-2017 Võru klubi osales Piret Pilbergi Linasedriided 2017 uue kollektsiooni esitlusel

Piret Pilberg avastas oma kutsumuse linase riide näol 11 aastat tagasi, kuid esimest korda korraldas moeetenduse, mida võrukatel oli au külastada.

28-04-2017 BPW Euroopa klubide presidentide kohtumine Riias

Riias BPW Euroopa toimus aruandekoosolek, mida nimetatakse traditsiooniliselt „Presidents meeting“. BPW Euroopa juhatuse liikmed ja esindajad erinevates Euroopa institutsioonides esitasid aruanded oma töö kohta, kinnitati majandusaasta aruanne ja järgmise hooaja eelarve. BPW Euroopa klubide presidendid tutvustasid oma klubide tegevust, jagati häid praktikaid, mida ka teiste riikide klubid saaksid rakendada ja saadi tuttavaks uute presidentidega (rotatsioon).

25-04-2017 Tallinna klubikoosolek ja Tallinna Naiste Kriisikodu tänuüritus

Koosoleku esimeses tunnis tutvustas Tallinna Naiste Kriisikodu tegemisi psühholoog Ülle Kalvik ja anti üle annetused.

22-04-2017 Naise vaimse tervise seminar Tallinna Teletornis

Toimus Tallinna klubi poolt korraldatud terviseseminar teemal: “Kuidas tulla toime soorollidega ja kuidas muuta nõudmisi ning ootusi naistele ühiskonnas.” Alustasime väikese meditatsiooniga ning jätkasime aruteludega. Jagunesime gruppidesse ning iga grupp sai teema, mille osas kujundada enda vaated ja seisukoht.  Loe veel >

22-04-2017 BPW Estonia volikogu

Enne aastakoosolekut toimunud volikogul tutvuti EENA sisedokumentidesse sisse viidavate täiendustega ja kinnitati sisedokumendid. 

22-04-2017 BPW Estonia aastakoosolek

22. aprillil toimus BPW Estonia aastakoosolek Tallinna Teletornis. Kohal oli 56 liiget ja 27 liiget olid esindatud volituse alusel. Aastakoosoleku päevakorras oli BPW Estonia klubide tegevuse aruanded, juhatuse liikmete aruanded, revisjonikomisjoni aruanne, 2016 majandusaasta tegevusaruande kinnitamine, 2017 aasta tegevuskavaga tutvumine, uute juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmete valimine, ülevaade EENA 25 toimkondade tööst ja EENA 25 raamatu tegemisest. Signe Ventsel tegi inspireeriva ettekande teemal „EENA kui bränd“. Aastakoosolekule järgnes Tallinna klubi terviseseminar. Järgmine aastakoosolek toimub 14. aprillil 2018, korraldajaks on Võru klubi.

20-04-2017 Noorliikmed Roomas IV BPW Noorte sümpoosiumil

20.- 23.04 BPW Estoniast sõitsid seekord kohale noorliikmed Getter Keerd, Daisy Järvi ja Angela Ventsel. Konverentsil saadi osa noorliikmetele mõeldud erinevatest loengutest ja töötubadest, mida viisid läbi BPW Euroopa liikmed, välisesinejad Applest ja Itaalia naisettevõtjad.

17-04-2017 Rannamõisa naised külas Riigiprokuratuuris

Rannamõisa naised käisid uudistamas Riigiprokuratuuri ja tutvumas Wismari lossiga ning uurimas riigiprokuröri elu ja tegemiste kohta hr Andres Ülviste käest. Ka riigi peaprokurör Lavly Perling leidis aega kohvilaua taga muljeid jagada oma elust, tööst ja inimestest.

12-04-2017 Tallinna klubi täiendas end massaaži õpitoas

Kandidaatliige Katre Lamp viis läbi massaaži õpitoa Massaaži- ja Teraapiakoolis.
Koolitaja rääkis, miks tekivad pidevas istuvas asendis pinged ja kuidas neid pingeid leevendada massaažiga. Töötuba (2h) viidi läbi tavatoolidel, et näidati, kuidas saab aidata ennast ja teisi igapäeva elus. Samuti jagati ka elektroonilist piltjuhendit sobivate massaaživõtete kohta. Tähtsaim soovitus oli, et kui midagi muud ei jõua, siis tuleks ennast päeva jooksul paar korda ringutada ning õhtul teha 10-minutiline venitus kogu kehale. 

10-04-2017 Võru klubil kohtus doktor Pait Teesaluga

Sukeldusime põnevasse meditsiinimaailma. Rääkisime silmade tervisest ja kuidas erinevatel võimalustel prillidest vabaneda. Uurisime lähemalt millised silmaoperatsioonid on sobivad pluss- ja miinusprillidest vabanemiseks ning millised kuivema silma või õhema sarvkesta puhul. 

10-04-2017 Pärnu klubi korraldas naistele palgakoolituse

10. aprillil tähistatakse Eestis võrdse palga päeva. Sageli süüdistatakse palgalõhes naisi endid, kes lepivad väiksemate palkadega ega julge küsida suuremat töötasu. BPW Estonia Pärnu klubi korraldas naistele selle probleemi seljatamiseks palgakoolituse. Kuidas olla edukas palga küsimisel? Kui palju üldse palka küsida? Mille järgi tööandjad palka maksavad? Need olid küsimused, millele otsiti vastuseid koos enesemeisterlikkuse treeneri Epp Adleriga. 

03-04-2017 Juhatuse koosolek

Juhatuse koosoleku päevakorras olid seekord teemad: 22.04 toimuv BPW Estonia aastakoosolek ja volikogu, ootus sisule ja esinejatele: klubide presidendid ja juhatuse liikmed. Volikogus on plaanis kinnitada BPW Estonia dokumentatsiooni mõningad muudatused ja 2017 eelarve. Riina Pihlaks tegi kokkuvõtte 2017 aasta liikmemaksude laekumisest ja võlglastest. Angela Ventsel tegi ülevaate võrdse palga päeva kampaania korralduslikust poolest. Tänud noorliikmetele, kes on ürituse õnnestumisse olulisel määral panustanud! Anu Viks tutvustas EENA 25 töögruppide tegevusi. Riina Piigli andis ülevaate, millised tegevused on plaanis EENA 25 raamatutoimkonnal.

02-04-2017 Külastati aasta naine 2016 Helve Särgavat Saidafarmis

Aasta naine 2016 Helve Särgava võttis meid koos abikaasa Juhaniga särasilmselt Saidafamis vastu, tutvustas meiereid ja selle tööd ning Saidafarmi lehmade piimast valmistatavaid tooteid. Käisime ka lautades ja saime rohkem teada mahefarmi töökorraldusest ja loomade elutingimustest. Lõpetuseks degusteerisime mahefarmi toodangut ja ostsime tooteid kaasa ka.

01-04-2017 Rannamõisa naiste vaimse tervise seminar teemal enese väärtustamine

Juturingi kutsuti appi holistilise regressiooniteraapia terapeut Kadi Kütt. Vastused saadi küsimustele, mis on ego ja kas egoistlik olla on tõesti vale? Kõrge ja madal enesehinnang ja kuidas see meid elus mõjutab? Missugused on enesehinnangu juured, isiklikud sisemised piirid ja miks on vaja neid kaitsta? Miks on tähtis olla rahul oma tänase Minaga ning kuidas end igapäevaselt väärtustada? Tehti läbi ka mõned lihtsad juhendatud meditatsioonid, et ennast ja oma keha paremini tunnetada.

30-11--0001 Rannamõisa klubi käis teatris

Rannamõisa klubi tegi ühise teatrikülastuse, vaadates NUKU täiskasvanutele mõeldud etendust "Good-bye, baby!". Elu eri aspekte käsitlevate etüüdide kaudu joonistub meie ette lugu lõplikest väljaütlemistest, lahkumistest, kaotustest, vanade paradigmade hülgamisest ning uuest algusest. Mida me siis tegelikult elult tahame?

30-11--0001

Arhiiv >
Avaleht E-mail RSS E-mail

Logi sisse

Veebilehe kõigi funktsioonide kasutamiseks logi sisse
Kasutajanimi:
Salasõna: