EST
|
ENG

Projekt Tasakaal

http://www.bpw-estonia.ee/banner.php?id=20&url=

Aasta naise valimine
Vaata lähemalt siit >

Projekt Naine väärtusta ennast
Vaata lähemalt siit >

Tilliga ja tillita
kampaaniaEestimaa VI Naiste Kongress


Vaata manifesti siit >
Vaata pilte siit > 

Liidrioskuste
koolitus Naised võtmepositsioonidele
Vaata lähemalt siit >


BPW Estonia
20. juubeli album 

Vaata albumit siit >

Rahvusvaheline konverents Eesti kasutamata võimalus 9. novembril 2012
Vaata videot siit >

Tegemised

 

15-12-2016 Võru klubis toimus uue kandidaatliikme tutvustusüritus

Keiu Koidusaar korraldas piparkoogimajade meisterdamise koolituse.  

12-12-2016 Tallinna klubi kohtus Eesti riigi peaprokuröri Lavly Perlingiga

Kohtumisel tutvustas peaprokurör oma töid ja tegemisi. Ta rääkis teda enim mõjutanud juhtumitest, mis väljakutsed on seoses asutuse juhtimisega ning kuidas töö- ja pereelu tasakaalus hoida. 

06-12-2016 Rannamõisa naised võtsid aasta kokku

Rannamõisa klubi naised ja mõned külalised said kokku Telliskivi Loomelinnakus asuvas restoranis Trühvel, et aasta kokku võtta.

30-11-2016 Ettevõtlusklubi ja EBS korraldasid põneva seminari

EBS ruumides toimus põnev ja inspireeriv mitmekesise meeskonna juhtimise teemale pühendatud seminar, mida viisid läbi professorid Uduak Archibong MBE, Bradfordi ülikoolist ja Nazira Karodia, Wolverhamptoni ülikoolist ning modereeris Ester Eomois EBSst. Esinejad selgitasid, milline on juhi roll toetava ja mittediskrimineeriva töökeskkonna loomisel ning kuidas see mõjutab organisatsiooni konkurentsieelist tööjõuturul. Üks olulisemaid mõtteid, mis jäi kõlama „Meil ei ole vaja tegeleda naiste puuduste korrigeerimisega, vaid tuleb muuta süsteemi, seda, kuidas toimivad asjad tavapärases meeste maailmas.“

28-11-2016 Tartu klubi kohtus Eesti Vabariigi Presidendiga

Kohtumisel osalesid Tartu naisorganisatsioonid, sh BPW Estonia Tartu klubi. President Kersti Kaljulaid pidas inspireeriva kõne ja vastas küsimustele. Rõhutas, et inimesi tuleb hinnata nende töökuse ja omaduste järgi, mitte lähtudes soost.

28-11-2016 Juhatuse koosolek

Toimus juhatuse koosolek, kus olid arutlusel BPW Estonia 24 sünnipäeva üritus ja auhinna tseremoonia kokkuvõte ja õpikohad. Juhatus tegi plaane ja kokkuleppeid 2017 aasta organisatsiooni olulisemate ürituste osas: talvine strateegiaseminar ja volikogu; Moldova naiste visiit; 25. juubeli sünnipäeva ürituste sari; asutajaliikmete lugude kogumine ja salvestamine, uued initsiatiivid. 11. novembril 2017 saab BPW Estonia 25 aastaseks. Järgmine aasta korraldatakse BPW Estonia ajalugu tutvustav üritus, plaanitakse kujundada juubelilogo ja välja anda juubeliraamat, korraldada sünnipäevakonverents ja pidu koos aasta naise, aasta noore naisettevõtja ja aastate naise valimisega.

26-11-2016 Noorliikmed käisid Ettevõtlusküla Äritänavas mängimas majandusmängu

Hoolimata vanusest ja teadmistest ettevõtlusest oli mäng põnev ja kaasahaarav kõigile. Pärast mängimist said noorliikmed põgusa ülevaate ka SPARK hoones pesitsevatest ettevõtetest ja hiljem külastati Eesti Rahva Muuseumi.​ Ettevõtlusküla Äritänavaga saab tutvuda siit >

16-11-2016 Võru klubi lõpetas aasta

Kati Lõhmus tutvustas mobiilse floristikateenuse loomisprotsessi ning tema juhendamisel meisterdati jõuluseadeid.

09-11-2016 Tallinna klubi koosolek

Kogemusi jagasid Zürichi konverentsil osalejad ja külas käis Riigikogu liige Yoko Alender.
Yoko jagas kogemusi poliitikas ja elus üldisemalt. Arutleti naiste võimaluste ja valikute üle eri rollides.

08-11-2016 Ettevõtlusklubil käis külas näitleja ja rõivadisainer Karin Rask

Karin Rask töötab vabakutselise näitlejana ja on laste rõivabrändi Kalamaja Printsess looja ning omanik. Ta kasutab oma töös vaid taaskasutuskangaid ja ideed sünnivad kas enda peas või koostööstöös klientidega. Suurimaks väljakutseks on tal hetkel viia ettevõte järgmisesse arenguetappi ning leida sobiv inimene, kes tegeleks igapäevaselt ettevõtte juhtimisega.

04-11-2016 Noored andsid oma panuse noore naisettevõtja valimisse

Sellel aastal valiti aasta nooreks naiseettevõtjaks 2016 MTÜ Naisinvestorite Klubi asutaja ja juhatuse liige, ettevõtte Okeim OÜ, Asrai Capital OÜ ja Investeerimisraadio OÜ omanik ja juhatuse liige ning Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi õppetooli juht, inglise keele ja majanduse õpetaja Kristi Saare.

04-11-2016 Sünnipäev, aasta naise ja noore naisettevõtja valimine

4. novembril tähistasime 24. sünnipäeva piduliku õhtuga Suurgildi hoones, osalejaid oli üle 120 inimese. Aukülalistena olid kohal eelmised aasta naised ja aastate naised – Ingrid Rüütel, Marju Lauristin, Merike Martinson, Daisy Järva, Maie Orav, Liis Klaar, Ingrid Maaroos. Aasta naine 2016 nominendid olid Liivimaa Lihaveis OÜ juhatuse liige Katrin Noorkõiv, epeevehkleja Irina Embrich ja endine Maakohtukohtunik ja Saidafarm OÜ juhataja asetäitja Helve Särgava. Aasta naiseks 2016 valiti Helve Särgava. Aasta noor naisettevõtja 2016 tiitli sai Naisinvestorite klubi asutaja Kristi Saare. Tervituskõnega esines ettevõtlusminister Liisa Oviir. Õhtu muusikalist osa sisustasid Ilves Sisters. Pidulik õhtu jätkus õhtusöögiga restoranis Wabadus. Sünnipäeval osales külalisi Eestist ja naaberriikidest – naisühendus VEGA, Tarkade Naiste Klubi, Läti BPW, Leedu BPW, Soome BPW, Norra BPW, Neva BPW Peterburi klubi, Leedu Naiste Koostöökett.

27-10-2016 Toimus kohtumine noore naisettevõtja ja kosmeetikabrändi Tilk! asutaja Pille Lengiga

Kohtumisel jagas Pille oma ettevõtlus kogemusi  ja rääkis, mida tema kreemid sisaldavad. Kosmeetikabrändiga Tilk! saab lähemalt tutvuda siit >

25-10-2016 Rannamõisa klubi kohtus Merle Liljega

Rannamõisa klubi naised kohtusid kunagise menuansambel Laine laulja ja raudvara Merle Liljega, et vestlusringis kohvitassi taga saada aimu, kui kirev on olnud naise elu, kes on 40 aastat laval olnud.

24-10-2016 Tallinna klubi kohtus Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Duboutiga

Piret on edukas naistippjuht, töötanud väga juhtivatel ja vastutusrikastel kohtadel Eestis kui ka välismaal. Külastuse käigus saadi teada Pireti kolm printsiipi, milles ta oma tegemistes alati lähtub: ole nõudlik iseenda ja teiste suhtes, näe igas situatsioonis midagi positiivset ning julgust ja ambitsioonikust kõiges.

22-10-2016 Rannamõisa klubi külas Lehe Pruulikojas

Levinud arusaam on, et naised ja õlu kokku ei käi. Iganenud arusaamade lammutamiseks võtsid Rannamõisa klubi naised ette tutvumise Lehe Pruulikojaga Keilas. Saadi teada, näha, katsuda ja maitsta, kuidas üks õlle pruulimine käib.

22-10-2016 BPW Estonia volikogu Pärnus

Pärnu Muuseumis toimus BPW Estonia volikogu, Korraldajaks oli värskelt BPW Estonia liikmeks vastu võetud Pärnu klubi. Päevakorras olevad teemad – Pärnu klubi vastuvõtmine BPW Estonia liikmeks ja liikmete tutvustamine; klubide tegevuste tutvustamine ning parimate praktikate jagamine; 2017 a. eelarve kinnitamine; BPW Estonia 25. sünnipäeva ettevalmistamine; 2017 aastal toimuvad üritused, klubide ettepanekud ja ideed; muljete jagamine BPW Euroopa konverentsilt Zürichis.

21-10-2016 Strateegiaseminar kommunikatsiooni teemal

Pärnu Jahtklubis toimus kommunikatsiooniteemaline strateegiaseminar. Teemaks oli organisatsiooni sisekommunikatsioon. Eelnevalt saadeti BPWE juhatuse poolt klubide presidentidele laiali küsimustik, millele sooviti strateegiaseminari käigus vastuseid saada. Klubide presidendid arutasid klubiliikmetega kommunikatsiooni teemat ja edastasid vastused juhatusele. Kokkuvõte: kõigi saalis olnute hinnangul on organisatsiooni liikmete juhatuse poolt tulev info piisav. Otsustati, et alates 2017 aastast saata juhatuse koosoleku memod üldisesse meililisti viitega lugeda protokolli BPW Estonia kodulehelt. Klubid panevad oma ürituste teated BPW Estonia kodulehele üles nii, et kõik liikmed näevad kõiki üritusi. Facebook’is olevale „BPW kuulutused“ lehele lisada kõik teadaanded ja kuulutused, mida soovitakse liikmelt liikmele teada anda (sh ka see, mis ei ole BPWga seotud).

13-10-2016 Tallinna klubi külastas ettevõtet Transferwise

Räägiti milline on organisatsiooni ülesehitus ja kultuur, juhtimispõhimõtted ja inimeste arendamine. Kohtumisel saadi uut infot selle kohta, kuidas piiriüleste ülekannete tegemisel kulusid kokku hoida. Tutvustati ettevõtte väärtusi. 

12-10-2016 Tartu klubi koosolek

Arutati päevakorras olevaid teemasid, jagati Zürichi muljeid ning valiti Tartu klubi Nõukoja liikmed, kes hakkavad olema presidendile abiks tähtsate otsuste tegemisel. Nõukoja liikmed sel aastal on Birgit Pedaste, Monika Šefer, Tea Tassa ja Sirje Peiker.

11-10-2016 Rannamõisa naised said teada, mis kunst on olla naine

Rannamõisa klubi kohtus Katrin Saali Sauliga, kes on psühhoterapeut ja kirjanik ning raamatu „Naiseks olemise kunst“ autor. Kuidas tekkis idee raamatu kirjutamiseks? Mis kunst on olla naine? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saadi vastus pikka kohtumise käigus. 

11-10-2016 Tartu naisorganisatsioonide presidentide ühine lõunasöök

Pidulikul lõunasöögil osales ka Tartu klubi president Signe Hanko ning koos teiste Tartu naisorganisatsioonide esindajatega tehti ühispöördumine, milles õnnitleti Eesti Vabariigi presidenti ja kutsuti ta Tartusse esinema.

11-10-2016 Ettevõtlusklubi kohtus Stella Soomlaisiga

Stella Soomlais on Miina Härma Gümnaasiumi vilistlane, lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Eesti Kunstiakateemia. Ta lõi oma nahkkottide firma 2011. aastal. Ärimudeliks on - koti saab lahti võtta ja teha sellest uus toote. Järgmisel aastal soovib ta kolida stuudio suuremale pinnale ning teha oma pood.

08-10-2016 Juhatuse koosolek

Toimus juhatuse koosolek, kus peateemadeks olid Pärnu volikogu ja strateegiaseminari ettevalmistamine ning 4.11.2016 sünnipäevaürituse ettevalmistamine. Aasta naine ja aasta noor naisettevõtja kandidaadid on esitatud, juhatus viib läbi kohtumised väljavalitud nominentidega. Üritusele on kutsutud naaberriikide sõsarorganisatsioonide esindajad.

06-10-2016 Rannamõisa klubi avas uue hooaja

Tuuline õhtu tõi aktiivsemad Rannamõisa naised kokku Veski kõrtsi, et tavada sügishooaeg, teha plaane ja võtta vastu otsuseid. Lisaks suupärane toit ja jook Veski kõrtsi poolt. 

06-10-2016 Tallinna klubi külastas Skype

Skype personalijuhtimises on märksõnadeks kaasamine, mitmekesisus ja elukestev õpe. Järgmise aasta eesmärk on värvata Skype tööle võimalikult palju naisi. Skype toetab igati IKT levikut noorte seas, eelkõige just tüdrukute seas. Selleks on loodud DigiGirl ettevõtmine, mille kaudu tuuakse IKT lähemale tüdrukutele, propageerides arvutikasutust ja programmeerimist koolides. Samuti toetab Skype Rakett 69 projekti ning annab välja kaks stipendiumi IKT õpinguteks välismaal.  

30-09-2016 BPW Euroopa konverents toimus Zürichis

BPW Euroopa konverents toimus päikselises Zürichis, millest võttis osa rekordarv Euroopa klubide liikmeid - 850 naist. BPW Estonia oli esindatud üsna suure delegatsiooniga, arvestades meie riigi inimkapitali mahtu – 15 osalejat. Konverentsil viis ühe noorliikmete mõeldud töötoa läbi meie organisatsiooni liige Ester Eomois ning üks peaesinejatest oli Eesti vabariigi ettevõtlusminister Liisa Oviir. Kokkuvõttes saab öelda, et konverents oli kasulik, informatiivne ning väga intensiivne. 

30-09-2016 Noorliikmed osalesid Zürichis toimunud BPW Euroopa Konverentsil

Konverentsil said noorliikmed osa erinevatest noortele mõeldud loengutest ja töötubadest. Ühtlasi müüsid noorliikmed konverentsil 110 enda valmistatud käevõru. Teenitud tulu läheb BPW Estonia noorliikmete fondi eesmärgiga panustada noorliikmete arengusse. Kellel veel BPW logoga käevõru puudub ja soovib seda endale osta ning toetada BPW Estonia noorliikmete tegevust, kirjutada Angela Ventselile. 

27-09-2016 Tallinna klubi tegi aastast kokkuvõtteid

Tallinna klubi aastakoosolekul anti ülevaade eelmisest hooajast, räägiti uue hooaja tegevustest ja plaanidest ning valiti neli uut juhatuse liiget (pildil lilledega). See, kes me oleme ja mida me teeme, ütleb rohkem, kui TUHAT sõna!

16-09-2016 Võru klubi hooaja avalöök sai tehtud golfiväljakul

Võru klubi avas oma hooaja ühise golfimänguga Rõuges. Järgmine kord toimub kohtumine 12. oktoobril, kus Lisanna jagab muljeid Šveitsis toimunud BPW Euroopa 2016 konverentsist ning sõnastatakse klubi eesmärgid ja tegevusplaan kuni 2017. aasta suveni.

13-09-2016 Rannamõisa naised lihvisid käsitööoskusi

Huvi käelise tegevuse vastu ja enda võimete proovile panek viis Rannamõisa klubi naised Kadrioru Savituppa. Savituba on hubane töökoda, kus saab lahke ja rõõmsameelse Triin Tomingase juhendamisel voolida endale meelepärase taiese. Hakka või arvama, et oleme kõik väga andekad…

13-09-2016 Ettevõtlusklubi aastakokkuvõtteid tegemas

President Riina tegi avakoosolekul  lühikese kokkuvõtte õnnestunud projektidest, Vaimse tervise seminarist, uutest liikmetest, Ettevõtlusklubi 5. juubeliaasta tähistamisest, Arvamusfestivalil osalejatest, Vetepere talgupäevadest, keraamikakursusest, jõuluüritusest jpm.Valiti uus president Leela ning uue presidendi naiskonna kooseisu kuuluvad nüüdsest Riina ja Külli. Jagati klubisisesed töörollid.

05-09-2016 Juhatuse koosolek pööras tähelepanu kommunikatsioonile

5. septembril toimus juhatuse koosolek, kus olid arutlusel BPW Estonia volikogu ja kommunikatsiooni teemalise strateegiaseminari korraldamine Pärnus, aasta naise 2016 ja aasta noor naisettevõtja tseremoonia korraldamine novembris ning sellele järgnev õhtusöök.  BPW Estonia 25. sünnipäeva raamatu toimkonna kokkukutsumine. Osalesid kõik juhatuse liikmed.

18-08-2016 Kübarapidu tõi kokku naised üle Eesti

18. augustil toimus traditsiooniline Tallinna klubi poolt korraldatud kübarapidu. Nagu alati osalesid külalised teistest klubidest, sõbrad Soome klubist ning sõprusorganisatsioonidest. Tervitussõnad ütles Aasta naine Marina Kaljurand.  Osalejate meelt lahutasid Palestra tantsutüdrukud, Alen Veziko ja LAV Organicu moeshow, kus modellideks olid meie enda liikmed. Samuti toimus traditsiooniline tordivõistlus, mille sel aastal võitis Ettevõtlusklubi. Kuna saabumas on BPW Estonia 25. juubeliaasta, siis korraldasime selle toetuseks oksjoni ja kogusime 200 eurot. 

12-08-2016 BPW Estonia võttis sõna Arvamusfestivalil

Reedel, 12. augustil toimus arutelu  „Naised ja ettevõtlus Eestis: kas tõesti vaid hallid varjundid?“ Arutelu juhtis Eva Ladva, paneeldiskussioonis osalesid Juta Raudnask, Ester Eomois (Ettevõtlusklubi liige), Iti Pällin ja Liisa Oviir. Peamine fookus naised ja ettevõtlus, millal ja kuidas jõuavad naised ettevõtluse juurde ning kuidas ühildada töö- ja pereelu ning sellega seonduv. Laupäeval 13. augustil, toimus tööelualal arutelu "Tuleviku töö". Arutelul osalesid Ott Pärna, Peep Peterson, Eela Velström ja Merle Liisu Lindma.
Loe veel >

14-06-2016 Tartu klubi värvikas hooaja lõpupidu

14. juunil toimus hooaja lõpupidu Värska veekeskuses. Kaunil juunikuu päeval asuti bussiga üheskoos Värska poole teele, et koos veeta enne suvistesse argitoimetustesse suundumist veel üks ühine õhtu. Kõik oli nii omal kohal kui olla sai, alustades maasikatest šokolaadiga, veepargi sulinast, kuumast leilist saunades, karastavast külmaveebasseinist, kaasahaaravast seto folklooriõhtust, hingematvast tantsurallist ja kihisevast vahuveinist maasikatordi kõrval.

20-05-2016 Naise Vaimse Tervise seminar ja ettevõtlusklubi juubel Roostal

20.-21.05 toimus Roostal meeleolukas ja sisukas Naise Vaimse Tervise avaseminar ning ettevõtlusklubi 5. juubel, kus oli tegevusi samuti nii vaimule kui füüsisele. Naise Vaimse Tervise seminaril esinesid Marju Tampõld Tartu klubist, Leena Kivisild Ettevõtlusklubist ja Käty Saluveer Tallinna klubist. Kompleksüritus lõppes kepikõnniga Noarootsi rannas ja õhtusöögiga Ester Eomoisi õuel, kusjuures Ester oli ka kogu ürituse peakorraldaja. Tänud korraldajatele ja osalejatele!

01-05-2016 Toimus Pärnu klubi liikmeüritus

Pärnu klubi kutsus kõiki liikmeid endale külla, et tutvustada ennast ja ühtlasi abistada Pärnu rannaniidu äärse tee koristamisel ja veeohutusstendi paigaldamisel rannaniidule. Kutsutud oli ka Pärnu Päästekomando, kes tuli jagama kogemusi ja õpetusi, kuidas käsitseda päästerõngast, kuidas päästa uppujat ja andis esmased teadmised esmaabi andmiseks päästetud inimesele.

28-04-2016 Tartu klubi Kammeri koolis

Toimus Tartu klubi igaaastane pannkoogipidu Kammeri koolis. Tantsiti muusikaliste esituste ajal, naerdi vaimukate naljaetteastete peale ja söödi maitsvaid pannkooke moosiga. 

23-04-2016 BPW Estonia üldkoosolek

Üldkoosolek toimus Tartus Ülikooli kohvikus, kus osales 67 liiget ja Pärnu klubi kandidaatklubina. Klubide presidendid tutvustasid klubide tegemisi, juhatuse liikmed tegid ülevaate oma tegevusest, kuulati revisjonikomisjoni ettekannet, kinnitati 2015. majandusaasta aruanne ning valiti lahkuvate juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmete asemele uued liikmed. Juhatuses jätkavad – Anu Viks – president, Riina Pihlakas – liikmed, Angela Ventsel – noored, Inge Strahov – listid, Riina Piigli – nõunik. Juhatusest lahkusid Ester Eomois, Kati Ojaver, Airika Torn ja revisjonikomisjonist Svea Rohtla. Uued juhatuse liikmed on Annely Aer ja Anne Ensling Ettevõtlusklubist, Birgit Pedaste Tartu klubist ja Inge Vallner Võru klubist. Juhatus jätkab 8 liikmelisena. Revisjonikomisjoni uus liige on Kaie Sestverk Rannamõisa klubist. Angela Ventsel tegi kokkuvõtte „Võrdse palga nädala" ning „Tilliga ja Tillita" kampaaniatest. Marju Tampõld Tartu klubist ja Leena Kivisild Ettevõtlusklubist tutvustasid tervisetöörühma tegevust, kutsusid osalema esimesel seminaril Roostal ja loosisid klubidele välja naise vaime tervise alased teemad, mille kohta iga klubi korraldab seminari stiilis ürituse. Üldkoosolekule järgnes pidulik lõuna Ülikooli kohvikus ja lõpupidu Tõllaratta turismitalus. 2017. aasta üldkoosoleku korraldab Ettevõtlusklubi. Täname Tartu klubi suurepärase korralduse eest!

23-04-2016 Volikogu koosolek

Volikogu peateema oli muudatuste sisseviimine Kodukorda ja uue Kodukorra kinnitamine. Muudatused puudutasid liikmeks saamise protsessi.

19-04-2016 Ettevõtlusklubi viis end kurssi sotsiaalse ettevõtluse telgitagustega

Ettevõtlusklubi koosolek toimus Telliskivi Loomelinnakus, MTÜ Mondo kontoris. Lisaks organisatsiooni enda teemadele – üritused, projektid jms, vesteldi Mondo töötajatega. Mondo on arengukoostööle, maailmaharidusele ja humanitaarabile pühendunud sõltumatu organisatsioon, kes viib vastavaid tegevusi ellu Põhja-Ghanas, Keenias ja Ugandas. Üks Mondo liikmetest, Diana, aitab Mondol arendada sotsiaalset ettevõtlust, mille kaudu Aafrika naiste elevandirohust punutud käsitöökorvid ja käsitsi valmistatud sheavõi Eestisse jõuavad. Vaata lähemalt siit >

14-04-2016 Tallinna klubi kogemustekohvik teemal „Konflikt – sõber või vaenlane!?“

Toimus teist korda Tallinna klubi kogemustekohvik. Seekordne eestvedaja oli Kadri Mägi ning teemaks „Konflikt – sõber või vaenlane!?“. Konflikte on kahte laadi: protsessi- ja väärtuspõhised. Olles ise suure farmaatsiafirma juht usub Kadri, et juhid ei tohiks konflikte karta, vaid peaksid neid võtma hoopis, kui võimalust uute ideede kogumiseks, mille põhjal muudatusi teha. 

13-04-2016 Toimus BPW Estonia klubide visiit Moskvasse

13.-17.04 BPW Estonia klubid käisid ühisvisiidil Venemaa pealinnas Moskvas. Reisi sisse mahtus kohalike ärinaistega kohtumised, Eesti Suursaatkonnaga tutvumine, Krahv Orlovi muusikali külastus, kohtumine Tuleviku Venemaa Naisteklubi esindajatega, Kremli ja Relvapalati külastamine ning veel palju muud huvitavat.

13-04-2016 Toimus Võrdse palga päev 8 linnas

BPW Estonia korraldas „Võrdse palga päeva" raames teavitusüritused 8 linnas – Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Võrus, Rakveres, Paides ja Saaremaal. Teavitustegevuste läbiviimisel tutvustasid vabatahtlikud soolise palgalõhe olemust ja selle põhjuseid, juhtisid tähelepanu noorte haridus ja karjäärivalikute seostele sooliste stereotüüpidega ning jagasid teemakohaseid infovoldikuid, rinnamünte, šokolaade ja „Võrdse Palga päeva" logoga kotte. Samuti korraldas BPW Estonia koos ENUT-iga debati „Kas ja kus palgad avalikustada?“. 

12-04-2016 Tallinna klubi külas Adeli Rahvusvahelises Rehabilitatsioonikeskuses

Tallinna klubi naised külastasid Adeli Rahvusvahelist Rehabilitatsioonikeskust. Käty Saluveer rääkis oma sealsest tööst ja eelkõige insuldi erinevatest vormidest ning mida see haigus inimesega teeb. Lisaks oli rääkima kutsutud üritusturundaja Avo Heina, kes elas kaheksa kuud tagasi läbi insuldi. Avo üheks olulisemaks sõnumiks oli, et tuleb olla positiivne ja otsida võimalusi enda abistamiseks.

11-04-2016 „Tilliga ja tillita" kampaanianädal

11.-15.04 toimus „Tilliga ja tillita" kampaanianädal. BPW Estonia korraldas soolise palgalõhe kampaania „Tilliga ja tillita“. Kampaanianädalal pakuti erinevaid tooteid kahe hinnaga, nt söögikohtades oli tilliga toit 28,3% kallim tavatoidust, sest just nii suur on Eestis naiste ja meeste keskmiste palkade erinevus. 

08-04-2016 Rannamõisa klubi käis Helsingis Eesti Saatkonnas

Rannamõisa klubi tegi külaskäigu Helsingisse, et tutvuda Helsingis asuva Eesti Saatkonna tööga ning ühtlasi arendada suhteid soome ärinaistega, et leida ühiseid võimalusi koostööks. Külastati ka Antti Wihuri Fondi, kus anti ülevaade fondi rahastatavatest projektidest. Päev oli pikk ja sisutihe.

04-04-2016 Juhatuse koosolek

Juhatuse koosolekul arutleti järgnevatel teemadel. Üldkoosoleku ja sellele eelneva volikogu ettevalmistamine, muudatuste sisseviimine Kodukorda ja nende kinnitamine volikogul, „Võrdse palga nädal" ning „Tilliga ja Tillita" kampaaniate ettevalmistamine, Leedu naisorganisatsiooni külastus Tallinna ja Leedu BPW külastamine Vilniuses ning nende nõustamine edasise tegevuse osas. Arutlusel oli ka tervisetoimkonna tegevus, Roosta seminari ettevalmistaminen ning kommunikatsiooni toimkonna tegevuse planeerimine. Tallinna klubi tegi ettepaneku viia koolidesse ettevõtlike naiste kogemuste arutelu.

22-03-2016 Külastati stereotüübiteemalist etendust Sugu:N

BPW Estonia klubiliikmed käisid vaatamas Vabalaval etendust Sugu:N, mis oli nelja noore näitleja elust enesest sündinud projekt ja mille teemad ühtivad BPW Estonia klubi teemadega – stereotüübid, nn naiste- ja meestetööd, naistevastane vägivald. Peale etendust toimus kohtumine näitlejatega – Enelin Võigemast, Mari-Liis Lill, Ursula Rattasepp, Hilje Murel. Külastuse korraldas Anu Viks.

15-03-2016 Ettevõtlusklubi haris end generatsioonide teemal

Ettevõtlusklubi pidas EBSi majas oma igakuist koosolekut. Lisaks jooksvatele teemadele tegi klubiliige Kersti Uudla, kes on EBS Gümnaasiumi direktor, ettekande teemal „Haridus täna ning mida ootab y ja z generatsioon tulevaselt tööandjalt“. Y-generatsiooni noored on sündinud vahemikus 1981-1996, ajastul, mil loodi esimene tahvelarvuti, nutitelefon, sotsiaalmeedia jms. Neile on omane enesekesksus, soov teha ägedaid asju, mitte lihtsalt tööl käia. Z-generatsioon, kelle sünniaastateks 1997-2003, on üles kasvanud tehnoloogia- ja internetiajastul, nemad eelistavad suhelda onlines. 

14-03-2016 Rannamõisa naised käisid VAT Teatris

Teatrikuu raames tehti ühiskülastus VAT Teatri etendusele „Gunn, Gunn, vana …“ Autor ja lavastaja: Mart Kivastik. 

29-02-2016 Juhatuse koosolek

Juhatuse koosoleku teemadeks olid – võrdse palga nädala kampaania korraldamine 11. -15. aprillil, liikmemaksu maksmine, kommunikatsiooni töörühma tööplaani arendamine, EENA 25 raamatu struktuuri väljatöötamine ja töörühma kokkukutsumine, BPW Euroopa Zürichi 2016 konverentsist osavõtmine. 

18-02-2016 Tartu klubi kohtus välisminister Marina Kaljurannaga

Tartu klubiliikme Riina Piigli algatusel toimus Atlantise restoranis kohtumisõhtu aasta naine 2015 ja välisminister Marina Kaljurannaga, kuhu kutsuti kohale ka teised Tartu naisorganisatsioonid (EDA klubi ja Tartu Hansa Rotary klubi liikmed). Räägiti nii poliitikast kui ka muudel aktuaalsetel teemadel.

17-02-2016 Ettevõtlusklubi kohtus vastutustundliku ettevõtluse ja õiglase tööhõivepoliitika konverentsi korraldajatega

Toimus ettevõtlusklubi igakuine koosolek, kus lisaks BPW enda päevateemade arutamisele kohtuti vastutustundliku ettevõtluse ja õiglase tööhõivepoliitika konverentsi korraldajate Sirle Blumbergi ja Anu Lepsiga. Külalised andsid ülevaate vastutustundliku ettevõtluse kujundamise praktikatest Eesti ettevõtetes, vastutustundlike inimeste tööle rentimisest, tööalase ärakasutamise ennetamisest ning tööga seotud rändest välisriikidesse. Saadi teada, kuidas satutakse ohvriks ja millised võimalused on ühingul nende aitamiseks ning kuidas on korraldatud inimkaubanduse ennetamine ja teavitustegevus. 

17-02-2016 Tallinna klubi kohtus Manona Parisega, kes väitis, et ajakirjandus on pealiskaudsuse ülim vorm

Manona Paris on ajakirja Naised peatoimetaja. Kohtumise peateemaks oli klubi ja organisatsiooni parem esitlemine ajakirjanduses. Saadi teada, et müüb kuulus inimene ja tema lugu, lihtsalt huvitavast sündmusest ei piisa. Ja kuna ajakirjanikud on ületöötanud, siis peab ennast suutma müüa esimese 5-10 minutiga.

17-02-2016 Toimus Võru klubi koosolek

Koosolekul andis Inge Vallner ülevaate Pirita kloostris toimunud  BPW Estonia volikogust ja strateegiaseminarist. Võru klubi uueks presidendiks valiti Lisanna Elm ning otsustati, et klubikohtumiste aeg on iga kuu teisel teisipäeval orienteeruvalt kell 16.

09-02-2016 Tallinna klubi kohtus Kaja Kallasega

Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas rääkis oma tegemistest EP-s. Oma peamiseks teemaks Euroopa Parlamendis peab Kaja energiaturu ümberkujundamist. Küsimusele, et kas Kaja Kallas näeb ennast tulevikus pigem presidendi või peaministri rollis oli vastus kiire tulema: "Pigem peaministri, sest presidendil ei ole suurt võimu, peab ainult ilus olema“.

09-02-2016 Tartu klubi tutvus Kristiina Ehiniga

Kohtumine luuletaja ja proosakirjanik Kristiina Ehiniga toimus Ülikooli kohvikus, kus ta esitas väikese osa oma avaldatud ja veel avaldamata luulest. Kristiina Ehin oli aasta naine 2015 nominent.

08-02-2016 Pärnus loodi uus klubi

Pärnus asutati uus ettevõtlike naiste klubi. Tegevust alustati seitsme naisega ja asutamiskoosolekul valiti klubi presidendiks pärnakas Siiri Erala. "Tean, et siinkandis tegutseb teisigi naisteklubisid, kuid ettevõtlike naiste assotsiatsiooni puhul on eriline see, et seistakse naiste majandusliku iseseisvuse eest," rääkis Erala. Nii ongi Pärnu klubi eesmärk aidata kaasa naiste enesearengule ja paremale hakkama saamisele tööelus või ettevõtluses. Avaldus liitumiseks EENAga sai samal õhtul üle antud organisatsiooni presidendile Anu Viksile. Pärast asutamis toiminguid keskendus Pärnu naiste kohvikuõhtu võrdse palga teemale, mida tutvustas Angela Ventsel. 

06-02-2016 Volikogu koosolek

Tallinnas Pirita kloostris toimus volikogu, millest võttis osa 28 liiget. Volikogu teemad olid –  juhatuse liikmete ettekanded, klubide presidentide ettekanded klubide tegevuse kohta, võrdse palga nädala ettevalmistamine, 2016 üritused, klubide ettepanekud ja ideed, osalemine BPW Euroopa konverentsil Zürichis 2016, tervise teema tutvustamine ning töörühma kokkukutsumine, kommunikatsioonirühma loomise idee tutvustamine.

05-02-2016 Strateegiaseminar Pirita kloostris ja kohtumine Lagle Parekiga

Toimus neljas strateegiaseminar, sel korral oli teemaks "Kuidas arendada ettevõtlusega seonduvat tegevust organisatsioonis?“, osa võttis 24 liiget. Enne strateegiaseminari toimus kohtumine Lagle Parekiga, kes tutvustas elu kloostris ja oma rolli uue Pirita kloostri ehitamisel. Strateegiaseminari kokkuvõte – rohkem üleorganisatsioonilisi üritusi, kus liikmed saaksid omavahel kogemusi jagada, kõige rohkem sooviti paremini tuttavaks saada oma liikmete ja nende ettevõtetega.

31-01-2016 BPW Estonia osaleb järjekordselt arvamusfestivalil

31. jaanuarini sai esitada teemasid 2016 aasta Arvamusfestivali ideekonkursile. Eelmisel arvamusfestivalil esindasid BPW Estoniat Leena Kivisild ja Signe Ventsel teemaga "Eestile naispresident“. Sellel korral esitas BPW Estonia arvamusfestivalile järgmised teemad – "Paindlik tööaeg – kas see on lahendus?“, "Kuidas säilitada vaimne tasakaal naistele esitatavate kõrgete ootuste juures“ ja "Eestile naispresident aastal 2021“.

29-01-2016 Toimus BPW Estonia noorte ja Võru klubi ühisüritus

Tallinna, Tartu, Võru klubide naised ning ka potentsiaalsed uued liikmed käisid külas ettevõttel Danpower, kes pakub Saksamaal elavatele klientidele kõnekeskuse teenust ja samas tegeleb ettevõtte soojuse tootmise, jaotamise ning müügiga Võrus. Kairi von Wolff rääkis oma juhiks saamise loo – seada kõrged eesmärgid, väärtustada õppimist igal eluhetkel ning vastu võtta kindlameelseid otsuseid. Kätlin Käärt tutvustas kõnekeskuse tööd ning nähti reaalajas ka saksa klientidega suhtlevaid kõnekeskuse töötajaid. Edasi mindi Võru katlamajja, kus saadi sisse piiluda 900-kraadisesse ahju ning praktilise teadmise, et pestes pesu alati alla 60 kraadi ei pea muretsema pesumasinasse tekkiva katlakivi pärast. Sisukas õhtu lõppes järelmuljetamisega kohvikus Taevas.

18-01-2016 Juhatuse koosolek

Koosolekul olid arutlusel järgmised teemad – 06.02.2016 volikogu ja 05.02.2016 ettevõtluse teemalise strateegiaseminari ettevalmistamine, võrdse palga nädala 2016 ettevalmistamine, liikmete arvu fikseerimine seisuga 31.12.2015, Pärnus uue klubi asutamine, pöördumine Riigikogu poole ettepanekuga moodustada soolise võrdõiguslikkuse probleemide läbitöötamiseks probleemikomisjon koostöös teiste naisorganisatsioonidega. Juhatuse koosolekul viibisid külalistena Tallinna klubi juhatuse liikmed, kes esitasid ettepanekud – kokku kutsuda BPW Estonia ülene kommunikatsiooni töörühm, anda välja raamatu EENA 20 kordustrükk ja jätta uute liikmete sisseastumismaks klubi kasutusse.

13-01-2016 BPW Euroopa soovitus seoses rändekriisiga

Pagulasteema aktuaalsuse tõttu tegi BPW Euroopa üleskutse soovituse näol, et iga BPW klubi aitab sisserännanud naistel integreeruda ühiskonda ja püüab võimaluste piires abistada neid töö leidmisel. Oleme soovituse teadmiseks võtnud ja vastavalt tekkivatele vajadustele ja võimalustele valmis aitama.

12-01-2016 BPW Estonia liikmed kohtusid aasta naise 2015 ja välisminister Marina Kaljurannaga

Aasta naise 2015, välisminister Marina Kaljurannaga olid kohtuma tulnud pea kõik meie organisatsiooni liikmeid. Kuulasime huviga tema nii välispoliitilist ülevaadet kui sisepolitiilisi tähelepanekuid. Äärmiselt karismaatilise naisena sütitas ta meis kõigis soovi esitada ta järgmistel valimistel presidendikandidaadiks. 

11-01-2016 Naisorganisatsioonid tegid ühise pöördumise Riigikogule võrdõiguslikkuse teemadel

2015. aasta lõpus toimunud kohtumisel otsustas naiskongressi korraldustiim järgides Siiri Oviiri ettepanekut edastada Riigikogu erakondadele pöördumine naiste sotsiaalmajandusliku olukorra parandamiseks. Pöördumises rõhutatakse soolise võrdõiguslikkuse probleemkomisjoni moodustamise vajalikkust. Pöördumisele kirjutasid alla Eesti Naisliit, Eesti Juristide Liit, BPW Estonia, Rahvusvaheline Naisteklubi Zonta Tallinna ja Tartu Klubi, Eesti Naistoimetajate Ühendus MTÜ Eesti Naistoimetajad, Eesti Politsei Naisühendus, Eesti Naiste Koostöökett. 

05-01-2016 Majandusministeeriumis kohtuti ettevõtlusministri Liisa Oviiriga

Käsitleti naisettevõtluse edendamist ja kasvustrateegiaid ning naisettevõtluse kohta Eesti majanduselus. Osalesid Reet Laja (ENUT), Gina Kilumets (ETNA), Anne-Mari Rannamäe (QUIN Estonia) ja Virve Poom (BPW Estonia).

27-12-2015 Juhatusele esitati projekt põlvkondadevaheliste sidemete tugevdamisest ja koostegevusest

Tartu klubi esitas BPW Estonia juhatusele tutvumiseks projekti "Põlvkondadevaheliste sidemete tugevdamine ja koostegevus“. Projekt sai heakskiidu ja Tartu klubi esitas projekti Sotsiaalministeeriumile lühiprojekti taotlusvooru. Kahjuks projekt rahastust ei saanud.

17-12-2015 Juhatuse koosolek

Koosolekul otsustati korraldada järgmine volikogu 6. veebruaril ja sellele eelneval õhtul strateegiaseminar ettevõtluse arendamise teemal Pirita kloostris. Kinnitati vajadust luua e-keskkond liikmelt liikmele suunatud reklaami ja uudiste edestamiseks. Tehti Tartu klubile ettepanek hallata organisatsiooni FB lehekülge. Võeti teadmiseks BPW Euroopa poolt soovituslik abipakkumine pagulasperede naistele ning kinnitati lähiaja tegevusplaan.

15-12-2015 Ettevõtlusklubi omamoodi aastakokkuvõte

Juba traditsiooniks kujunenud kokkamise käigus valmistati seekord BPW presidendi Riina juhendamisel sushit. Toidulaud sai kaetud erinevate jaapanipäraste hõrgutistega. Jagati omavahel kingitusi Norra õppereisil kogetud "Naine peab saama mida tahab“ meetodil.

14-12-2015 Věra Jourovį tegi teatavaks Euroopa Komisjoni viis prioriteeti aastaks 2016

Euroopa Komisjoni õigus-ja tarbijakaitse ning soolise võrdõiguslikkuse volinik Věra Jourovį tegi teatavaks FEMM (Naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjon) komisjoni koosolekul Euroopa Komisjoni prioriteedid selles valdkonnas 2016 aastaks.
Need 5 prioriteeti on: suurendada naiste tööturul osalemist ja võrdset majandusliku sõltumatust; vähendada meeste ja naiste palkade ja pensionide lõhet võitluses vaesuse vastu; edendada meeste ja naiste võrdõiguslikkust otsustusprotsessides; võitlus soopõhise vägivalla vastu ning ohvrite toetamine; soolise võrdõiguslikkuse ja naiste õiguste edendamine kogu maailmas.
Neid eesmärke toetatakse 30 erineva meetme abil, sealhulgas uute õigusaktide, tegevusplaanide väljatöötamisega. Komisjon töötab välja soovitusi meeste ja naiste palkade ja pensioni erinevuste vähendamiseks ja selleks oodatakse ka BPW seisukohti.

02-12-2015 Tartu klubi tähistas jõulusid Põltsamaal

Jõulupidu toimus Põltsamaal Carl Schmidti majas, mille omanik on klubi liige Ülle. Pärast õhtusööki mindi käsitöökotta, kus igaüks sai ise valmistada rinnanõela. Tagasi peokohta suundudes olid ees ootamas külalised, Merit tarkvara asutajad. Koos arutati põhilisi teemasid, mis raamatupidamistarkvara puudutavad.

28-11-2015 Tartu klubi käis Vabaühenduste messil

Tartu klubi liikmed osalesid Vabaühenduste messil oma laua ja bänneriga. Huvilistele tutvustati organisatsiooni tegemisi ja eesmärke.

28-11-2015 Ettevõtlusklubi lõpetas Norra suurprojekti arenguringide koolitusega

Norra suurprojekti lõpuüritus "Naistele meestega võrdsed õigused, kohustused, võimalused ja vastutus" toimus jaamarestoranis Elsa. Projekt algas oktoobris 2015 ja kestab jaanuarini 2016 ning rahastatakse Norra toetuste 2009-2014 programmi "Sooline võrdõiguslikkus ning töö- ja pereelu tasakaal" all". Ettevõtlusklubi viis ürituse raames läbi arenguringide koolituse, kuhu olid kutsutud nii partnerid, klubide juhid, juhatuse liikmed kui Norra eksperdid. 

27-11-2015 Tartu klubi viibis Naiste Varjupaiga tuluõhtul

Tuluõhtu toimus Saksa Kultuuri Instituudis. Kohapeal räägiti varjupaiga tegemistest, kuulati head muusikat. Osalejate annetustega toetatakse varjupaiga tööd vägivallaohvrite abistamisel.

24-11-2015 Rannamõisa klubi külas Ilu ja Tervis salongil

Ilu ja Tervis salongi ravikosmeetik Piret Terras rääkis näonaha hooldusest. Kuidas talvel hooldada oma näonahka ning milliseid kreeme tuleks kasutada, milliseid vältida? Mis on mesoteraapia ja botofiti hooldus? Need ja paljud teised küsimused said vastuse.

24-11-2015 Rannamõisa naised joogatasid Tabasalus

Rannamõisa naised tahtsid rohkem teada joogast, et kellele, mis stiil sobiks. Selleks kutsuti külla Naabri jooga treener Sirli, kes on sertifitseeritud treener Yoga Alliances. Ta on ka Rainbow Kids Yoga, laste ja perede jooga, esimene sertifitseeritud treener Eestis. 

19-11-2015 Tallinna klubi liikmed lükkasid käima juba teist korda edutiimid

Teemad olid nii oma firma arendamine läbi parema turundamise, aga otsiti tuge ka kooli läbimiseks ja investeerimisega alustamiseks. Kuna optimaalseks grupi suuruseks on 3-4 inimest, siis moodustati kaks tiimi, millest üks jõudis veel enne aasta lõppu kokku saada.

19-11-2015 Tallinna klubi viis ennast kurssi migratsioonipolitiikaga ja rääkis tulevikuplaanidest

Külalisesineja oli Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi. Esineja tutvustas nii seadusliku rände (ettevõtluse, õppimise, töötamise või pererände eesmärgil saabunud kolmandate riikide kodanikud) kui rahvusvahelise kaitse andmise valdkonda. Samuti käsitleti ettekandes praegust migratsioonikriisi soodustavaid tegureid ja võimalikke lahendusi. Klubi president tutvustas samuti juhatuse ettepanekuid, kuidas klubi tegevust edasi arendada.

18-11-2015 Tutvuti Naisinvestorite klubi tegemistega

Naisinvestorite klubi sai ühe aastaseks ning sinna kuulub üle 3000 naise. Kristi Saare eesmärk klubi loomisel oli edendada naiste finantsharidust. Ta töötab Pelgulinna Gümnaasiumis õpetajana, lõpib TTÜs personalijuhtimist ning IT Kolledžis infotehnoloogia arendust. Kristi on veel vabakutseline tõlk, eraõpetaja ja koolitaja, peab finantsblogi ning on eetris investeerimisraadios. 

11-11-2015 Juhatusele esitati projekt palgaläbirääkimiste teemadel

Angela Ventsel ja Ester Eomois esitasid BPW Estonia juhatusele tutvumiseks projekti "Palgaläbirääkimiste seminarid“. Projekt sai heakskiidu ja esitati Sotsiaalministeeriumile suurprojektide taotlusvooru. Kahjuks projekt rahastust ei saanud.

10-11-2015 Tartu klubi kohtus Kaupo Sauega

Külas käis psühholoog ja koolitaja Kaupo Saue, kes rääkis lähemalt emotsionaalsest intelligentsusest. Nii mõnigi liige sai selgitust ühele või teisele küsimusele. Tegemist oli igati hariva ettekandega.

10-11-2015 Juhatuse koosolek

Juhatuse koosolekul tehti kokkuvõte EENA sünnipäevast. Sünnipäeva tseremoonial Tallinnas, Suurgildi hoones osales 115 inimest, hiljem oli õhtusöök restoranis Margarita. Aasta naise tseremooniaüritust sponsoreerisid Eesti Ajaloomuuseum, Viking Line, Joik, Killuke Kooki, Reklaamiagentuur Hunt, Chemi-Pharm, Jardin lilled, Oriflame, Tameo, Gersi Stiilistuudio, Katico, Baiateam, Liviko. Aasta naine 2015 ja aasta noor naisettevõtja 2015 said EENA poolt kingituseks Tiina Käeseli rinnaehte.

06-11-2015 Tähistasime BPW Estonia 23. sünnipäev ja andsime välja aasta naise, aastate naise ja noore naisettevõtja tiitlid

BPW Estonia sünnipäev saab lugeda edukalt kordaläinuks. Süünipäeva raames kuulutasime välja aasta naise 2015 Marina Kaljuranna. Nominendid olid Helen Sildna, Riina Raudne ja Kristiina Ehin. Aasta noor naisettevõtja 2015 on Kristi Täht. Tiitel aastate naine anti Ingrid Rüütlile. Palju õnne!

29-10-2015 Tartu klubis viidi läbi etiketikoolitus

Etiketikoolitaja Erika Kolbakov tutvustas euroopalikku lauaetiketti. Koolitusel käsitleti paljusid teemasid, sealhulgas restorani sisenemise ja lauda istumise korda, kuidas suhelda teenindajaga ja palju muud huvitavat.

28-10-2015 Tallinna klubi tulevikukohviku arutelu

Teemadeks olid ootused organisatsioonisiseselt kui ka BPW Estonia väline kuvand ning võimalikud tulevikusuunad. Tuleb olla ühiskonnas arvamusliider olulistel teemadel nagu naiste võimestamine, paindlik tööaeg jms. Peame seadma aastafookuse, koolitama liikmeid paremaks meediaga suhtlemiseks ning moodustama eraldi nö turundustiimi. Klubisiseselt pakuti 2016 aasta teemaks: Terve naine on ühiskonna alus! Oluliseks peeti nii tervislikku toitumist kui ka hakkama saamist igapäevase stressiga.

16-10-2015 Tartu klubi korraldas noorteürituse

Angela Ventsel jagas oma muljeid Küprosel toimunud sümpoosiumist ning andis infot eelseisva 2016 aasta Zürichi sümpoosiumi kohta. Toimus ajurünnak teemal “Mida ootan noorliikmena BPWlt” ja Airika Torn korraldas väitluse teemal “Kas daam on väljasurnud nähtus”.

05-10-2015 Rannamõisa kubi kohtus Tiina Pargiga

Raamatus “Tiina Park. Naine teiselt planeedilt” seikleb teledaam läbi oma elu. Tiina on korraga olnud nii saatejuht, operaator, režissöör, toimetaja, monteerija, assistent kui ka produtsent Paaritunnise kohtumise sees kuulati Tiina Pargi ülevaadet sündmustest, mis raamatukaante vahele ei jõudnud. 

26-09-2015 BPW Estonia volikogu sai kokku Võrus

Päevakorras ettevalmistused 23. sünnipäevaks, aasta naise, aasta noore naisettevõtja ja aastate naise tunnustamiseks. Klubide presidendid tutvustasid oma klubide tegemisi, kinnitati 2016 eelarve projekt, tutvustati 2015/2016 hooaja tegemisi ja arutati kuidas aidata Võru klubil tegevust elavdada. Peale volikogu viidi läbi tasuta koolitus Võru, Põlva, Valga, Tartu ja maakondade naistele teemal „Naised, ärgake üles!“. Koolitajateks olid Ester Eomois ja Leena Kivisild Ettevõtlusklubist. Osales ca 40 naist, tagasiside oli väga positiivne ja osalejad said vajaliku inspiratsiooni. 

25-09-2015 Võrus toimus strateegiaseminar

Strateegia seminar toimus Kuningtalus, millest võttis osa 22 liiget. Teema „Tervis ja tervisega seotud valdkonnad. Millises tervise valdkonnas võiks BPWE kaasa rääkida?“. Seminar oli inspireeritud BPWE kuulumisest BPW Internationali tervise teemadega seotud töörühma, kus meid esindab Ester Eomois. Arutelu käigus sõeluti välja teemad, mis olid Eestit arvestades kõige kõnetavamad.

21-09-2015 BPW Estonia külastas „Open Door“ projekti raames BPW Hispaaniat Valencias

BPW Hispaania korraldas külastused erinevatesse ettevõtetesse ja Valencia piirkonna ettevõtteid välisturgudele aitavatesse organisatsioonidesse. Külastati IVACE (ekspordi/impordi agentuur), Valencia Kaubandus-Tööstuskoda (võttis vastu Eesti aukonsul Hispaanias). Ettevõtetest külastati BPW Hispaania liikmete ja nendega seotud ettevõtteid - Florida ülikooli, Serrano lihatoodete tehast, Finixia puitmaterjale eksportivat/importivat ettevõtet, Savino Del Bene logistikafirmat, Pago De Tharsys veinimõisa, Europatravelit. Võeti osa festivalist Sedavi külas, kus toimus ka õhtusöök BPW Hispaania endise presidendi Isabel Manase kodus, õhtusöögi üllatuseks oli tort kirjaga „Welcome BPW Estonia“. 

13-09-2015 Rannamõisa klubi avas hooaja

Rannamõisa naised otsustasid hooajale avalöögi anda ühise ekskursiooniga Hellenurme Vesiveskisse ja Sangaste lossi koos Rukkimajas peetud koosolekuga. Hellenurme Vesiveski perenaine Mae Juske andis ülevaate veski ajaloost ja naised said kogu viljajahvatamise protsessi läbi teha. 

26-08-2015 BPW International sai 85-aastaseks

International Federation of Business and Professional Women asutati 26. augustil 1930 Genfis Šveitsis Dr. Lena Madesin Phillipsi initsiatiivil. Lähemalt saate BPW Internationali ajalooga tutvuda kodulehel siit. Seoses BPW Internationali 85. sünnipäevaga on BPWI kodulehe kaudu võimalik osta 85. sünnipäeva meeneid. Vaata siit >

25-08-2015 Tartu klubi käis abiks Tartu Naiste Varjupaigas

Tartu klubi väikese grupiga käis 25.-27. augustil Tartu Naiste Varjupaiga seinu värvimas. Kolme päevaga said uue ilme kolm ruumi, pesti ka aknad ära. Tänutäheks anti klubiliikmetele Naiste Varjupaiga poolt pidulikult üle Tänukiri. Abistajatele oli kõige suurem tänu see, et saadi abiks olla.

14-08-2015 Toimus kolmandat korda Paides Arvamusfestival, kus BPW Estonia osales

14.-15. augustil Paide Arvamusfestivalil BPW Estonia osales Soolaval paneeldiskussiooniga – Eestile naispresident? Paneeli juhtisid Leena Kivisild ja Mihkel Raud. Panelistid olid Marju Lauristin, Viktoria Ladõnskaja, Raul Rebane ja Toomas Tamsar. Kõik panelistid olid ühel arvamusel, et Eesti on valmis võtma vastu naispresidenti ning see näitaks, et me kuulume teatud mõttemalliga riikide hulka ning annaks väga tugeva sisendi. Loe veel siit. Loe veel >

12-08-2015 Ühine kübarapidu Tallinna Botaanikaaias

Kõik klubid koos külalistega olid kohal heategevuslikul kübarapeol. Otsiti oma kaunimad kübarad välja ning külastati Tallinna Botaanikaaeda, kus koguti annetusi Relaxbirth´i jaoks. Aidati ka välja selgitada maitsvaim tort. Tutvu Postimehe artikliga siit >
Tutvu Maalehe artikliga siit >

24-07-2015 Tartu klubi kohtus Šveitsi klubi esindajaga

Brigitte Landolt kuulub Lagenthal'i klubisse, kus on 45 liiget. Lagenthal on ca 100 km Zürichist. Brigitte kinkis klubile BPW Šveitsi klubi aastaraamatu ja brožüüri, kus nad tutvustavad klubi peamisi tegevussuundi. Need on nagu meil Eestis: naiste võimestamine, elukestev õpe, Võrdse Palga Päev, edutiimid, mentorlus, noorte võrgustumine, partnerlus erinevate organisatsioonidega.

10-06-2015 Ettevõtlusklubi külastas Norra sõsarorganisatsiooni BPW Follow Norwayd

10.-14.juunil õppis Ettevõtlusklubi Norras kogemuste vahetamise praktikaid. Õppereis toimus arenguprogrammi “Naine, väärtusta ennast” raames. Eesmärk oli saada uusi ideid arenguprogrammi raames loodava e-õppe keskkonna “Arenguringid” tarbeks, mis annab naistele praktilise tööriista kogemuste vahetamiseks ja seeläbi õppimiseks. Seminaril tutvusime norrakate kogemusega, kuidas nende klubis toimub juhtimiskogemuste vahetamine liikmete vahel sh mentorluse praktikad. Õppereisil külastasime mitmeid edukaid naisettevõtjaid, kellega tegime ka videointervjuud. Vaata siit > 

09-06-2015 9.-12.06 külastasid Tallinna Hispaania BPW liikmed ühise „Open Door“ projekti raames

BPW Estonia juhatus korraldas ettevõtluse teemalise seminari „Kuidas Eesti riik toetab ettevõtluse arengut? Kuidas Eesti riik aitab ettevõtjaid sisenemisel välisturgudele?“, kus tutvustati Eesti ettevõtete võimalusi ja riigilt saadavat abi laienemisel teistesse riikidesse. Oma tegevust ja abi ettevõtjatele tutvustasid EAS, Kaubandus- ja Tööstuskoda, EEN, MKM. Seminaril jagasid kogemusi eduka ettevõtte 2014 tiitliga pärjatud Windoor AS juhatuse esimees Mailis Lintlom ja kõige peresõbralikumaks ettevõtteks 2014 valitud Nortal AS juht Priit Alamäe.

04-06-2015 Rannamõisa klubi tähistas sünnipäeva

Sünnipäeva tähistamiseks otsustasid naised seekord külastada Riho Raudi ja Mare Talviste koduaeda Kloogarannas. Aed oli võrratu. Ühtlasi sai mitmeid nippe praktikutelt, kuidas oma taimede eest südamega hoolt kanda.

04-06-2015 Tartu klubi lõpetas hooaja

Iga hooaeg saab kord läbi ning klubiliikmed arutasid tehtud asjade üle. Pärast mõttevahetusi mindi Olympic kasiinosse, kus neile õpetati pokkerimängu. Hasartmängud võivad sõltuvust tekitada, kuid selleks, et ohtudest oskaks hoiduda, on hea asjaga kursis olla.

28-05-2015 Tallinna klubi käis külas Ajaveskis

Ajaveski asub Jõelähtme vallas väikeses Loo külas. 2014.a. avatud renoveeritud tuuleveski on samal ajal nii romantiliselt vana ja lagunenud kui ka uus ning väga moodne. Veski perenaine Margit Pärtel tutvustas veskit ning selle renoveerimisega kaasnenud rõõme ja muresid. Kuna Margit on ka kolme valla -  Rae, Viimsi ja Jõelähtme  LEADER`i Põhja-Harju Koostöökogu tegevjuht, siis rääkis ta ka selle organisatsiooni tegemistest ning teostatud projektidest.

23-05-2015 Helsingi ja Vantaa klubiliikmed külastasid Tallinna

Nende klubiliikmete huvi oli Hilma af Klinti näitus KUMU-s ja kohtumine Tallinna klubi liikmetega. Kohtumine toimus Noa restoranis ühise lõunasöögi käigus.

21-05-2015 Tartu klubi ergutustiim käis jalgpallimatšil

Klubiliikmed käisid oma ergutusnaiskonnaga Kammeri koolis toimuval jalpallimatšil, kus vastamisi olid Kammeri kooli lapsed ning motomehed. Võitsid motomehe seisuga 2:1, klubiliikmed ergutasid aga hoopis Kammeri kooli lapsi.

20-05-2015 Tallinna klubi külastas Jaapani aeda

Jaapani aia ametlik avamine oli 31. juulil 2011, mil jõudis lõpule aia rajamise esimene etapp. Aiakujundaja Masao Sone on pärit Kyotost, õppinud aiakujundust Tokyos ning oma aednikust isalt. Jaapani aed toetub filosoofiale, elu ringkäigule, samas ka looduse väljendusrikkusele. Jaapani aias on inimene iseendaga. Siin ei lärmata, spordita, sõideta jalgrattaga, ega  jalutata lemmikloomi. 

20-05-2015 Rannamõisa klubi külastas aiakeskust

Paremaks kevadhooaja ettevalmistamiseks otsustasid Rannamõisa naised minna ühiselt külla aiakeskusesse Sesoon, et astuda teadlikult sammuke lähemale oma unistuste koduaia loomisele koos Sesooni peaaednik Raigo Roosvega.

19-05-2015 Rannamõisa klubi kohtus Andres Anveltiga

Rannamõisa ja Tallinna klubide ettevõtlikud naised kutsusid Tabasalu Selveris vestlusringi endise ministri ja praeguse riigikogulase Andres Anvelti. Jutuainet, elukogemust ja tarkuseteri erudeeritud mehelt jätkus mitmeks tunniks.

18-05-2015 Tallinna klubi kohtus Dukibooga

Klubiliikmed kohtusid Anne Veerpalu ja Nellega Tallinna Ülikooli Katusekambris. Anne ja Nelli rääkisid oma tööst ning nad olid avatud ka igale uuele mõttele, et ise areneda ja uusi lahendusi leida. Anne ja tema sõbranna Nelle ühistöö tulemusena valmivad väga lastesõbraliku digitrükiga imepehmed ning säravate värvidega vastupidavad (nii kasutusele kui pesule) lasteriided, mis on inspireeritud Eesti rahvariietest.

12-05-2015 Tallinna klubi koosolek koos näitusega

Näitus „Modernne naine“ keskendus eelkõige professionaalsele eneseteostusele pühendunud naise temaatika kajastumisele Eesti kunstis 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi esimesel poolel. Väljapaneku keskmes oli erinevates valdkondades tegutsenud haritud ja laia silmaringiga Eesti naised. Giidiks oli näituse kuraator Kersti Koll. Näitusele järgnenud klubi koosolekul arutati põhiliselt Kübarapeo küsimusi, sest selle korraldamine on Tallinna klubi ülesandeks. 

12-05-2015 Tartu klubi vanavanemate tänuüritus

Vanavanemate tänuüritusel Tähtvere Päevakeskuses tunnustati seekord kahte peret: Maie ja Ants Koosat tütrepoeg Marteni tubli kasvatamise eest ning Aili Kärnerit, kelle pojapoeg Kris on tubli õpilane Tamme Gümnaasiumis. Vanavanematega tehtud intervjuud kajastati ka Tartu Postimehes.

05-05-2015 Tallinna klubi kohtus Reet Ausiga

Aasta Naine 2014 Reet Aus võttis klubiliikmeid vastu oma väikeses ja hubases vanalinna stuudios, kus toimub nii disainimine, planeerimine, mudelite väljatöötamine, tellimuste vastuvõtmine kui ka müük. Kuulati, kuidas Reet oma teed alustas, milliseid keerdkäike pidi Bangladeshi jõudis ning mismoodi tootmine seal püsti on pandud. Üks tema sõnumitest maailmale on – iga disainer peaks teadma väga täpselt, millest koosneb tema looming ning kuidas, kus ja millise ökoloogilise jalajäljega seda toodetakse.

30-04-2015 Rannamõisa klubi tutvus kevadiste moetrendidega

Rannamõisa klubi naised käisid tutvumas Althea kevad-suvise rõivakollektsiooniga. Thea Pilvet-Martinson lubas piiluda ka köögipoolele ning andis aimu sellest, kuidas ideest saab kleit või jakk. Igaühel oli võimalus meelepärased rõivad koju kaasa osta. 

29-04-2015 Tartu klubi pannkoogipidu Kammeri koolis

Tartu klubi naised käisid järjekordselt külas Kammeri kooli rahval. Veedeti vahva pärastlõuna koos Kammeri kooli lastega ning söödi ühiselt maitsvaid pannkooke. Kohal olid nii esinejad mujalt kui ka samast koolist ning tehti meeldejäävad etteasted. 

25-04-2015 BPW aastakoosolek Mektory majas

BPW Estonia/EENA liikmete üldkoosolek toimus 25. aprillil Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory. Tehti kokkuvõte eelnenud hooajast ja pandi paika tulevikuplaanid. Koosolekule järgnes diskussioon teemal "Naised nähtavaks" koos külalisesinejaga.

22-04-2015 Tallinna klubi avastas Rootsi sensatsioonilise kunstniku Hilma af Klinti näitust

Hilma af Klint (1862–1944) oli üks väheseid naiskunstnikke oma ajas, kes julges kulgeda avastamata radadel. Näituse kuraatori Iris Müller-Westermanni sõnul jääb Hilma af Klintist mulje kui väga põhjalikust, teadlikust ja analüütilisest kunstnikust, kes järgis julgelt oma visioone. Af Klinti teosed on rikkalikud, erinevatest sümbolitest tulvil süsteemid. 

20-04-2015 Tallinna klubi külastas MTÜd Mondo

Tallinna klubi esindus käis külas MTÜ-s Mondo. Tutvustati Mondo toetusprogrammi ja HeaTeoTööpäeva ning arutati, kas ja kuidas teha tulevikus koostööd. Mondo on Eesti esimene arengukoostööle pühendunud vabaühendus. Nende üks põhitegevusi on naiste ettevõtlikkuse toetamine ja naiste koolitamine arenguriikides, näiteks Afganistanis, Ghanas, Keenias, Jordaanias ja Ugandas. Tegeletakse ka sotsiaalse ettevõtlusega.

18-04-2015 Ettevõtlusklubi korraldas naistele liidrioskuste koolitused

21.03, 28.03, 11.04 ja 18.04 arenguprogramm “Naine, väärtusta ennast!” koolitus “Naised võtmepositsioonidele - arenda oma liidrioskusi” startis märtsis/aprillis. Ester Eomois ja Leena Kivisild koolitasid 4 grupis kokku ligi 180 naist, kes jätkavad sama koolituse teise koolituspäevaga oktoobris. 

14-04-2015 Toimus Tallinna klubi klubikoosolek ja Priit Kõrve loeng

Tallinna klubi klubikoosolek algas üle 10 aasta taastusravi valdkonnas töötanud füsio-, manuaal- ja tegevusterapeudi Priit Kõrve loenguga selja- ja kaela probleemidest, nende ennetamisest ja ravist. Lisaks töötab Priit 1995 aastast Kungfu/Wushu treenerina. Oma ala spetsialisti teemakäsitlus oli nii põnev ja aktuaalne, et venis planeeritust pikemaks ning koosolek tuli läbi viia kiirmenetluse teel. Kõik vajalik sai siiski räägitud ja õhtuga jäädi väga rahule. Koosolekute ühildamine mõne huvitava loenguga on äärmiselt nutikas idee.

13-04-2015 Võru klubi naised kohtusid, et arutada edasisi plaane

Lähiajal on BPW Võru klubi naistel plaanis külastada Wiera küünlakoda. Tehti plaane osaleda BPW Võru klubiga sügisel Võrus toimuval inspiratsiooni seminaril ning MTÜ-de messil. Kõik klubi naised tegid erinevaid ettepanekuid, keda võiks inspiratsiooni seminarile rääkima kutsuda. Kohtumine oli väga positiivne ning andis edaspidisteks tegevusteks palju mõtteainet.

06-04-2015 Rannamõisa klubi kohtus Päevalehe ajakirjaniku Kärt Anveltiga

Rannamõisa klubil toimus kohtumine Päevalehe ajakirjaniku, kahekordse Bonnieri preemia laureaadi Kärt Anveltiga. Kohtuti soojas ja vahetus õhkkonnas, kus nauditi tõeliselt sädeleva naise juttu poliitikast, ajakirjanikutööst ja elust üldse.

31-03-2015 Tallina klubi oli külas Postimehe peatoimetajal Merit Koplil

Kohtumisõhtul oli osavõtjaid Tallinna-, Tartu- ja Ettevõtlusklubist ning saadi osa toredast ja inspireerivast õhtupoolikust. Merit rääkis, et ta hoiab nii suuremate kui väiksemate avalike esinemiste osas tagasihoidlikku profiili. Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioonile tegi ta sedapuhku siiski erandi, kuna ENA ridades on tema endine kauaaegne kolleeg. Õhtu jooksul saadi teada, kuidas sünnivad uudised, milline näeb välja toimetuse tööpäev, mis koosneb mh paljudest sisu koosolekutest alates kella 9.20st kuni õhtuni välja, kuniks leht kell 22.00 trükki läheb. Nii Merit kui osavõtjad jäid kokkusaamisega väga rahule. Tema sõnade kohaselt oli seltskond asjalik, osavõtlik, seisukohtaderohke ja koosveedetud aeg möödus kiiresti.

25-03-2015 Tartu klubi liikmed käisid külas Palermo klubil

Tartu klubi liikmed külastasid 25.-29. märtsil Sitsiilias Palermo klubi. Käidi koos botaanikaaias ja linnaekskursioonil. Ühisel õhtusöögil vahetati informatsiooni BPW klubide tegemistest ning räägiti ka poliitikast üldisemalt. Tuleval aastal lubas Palermo klubi külastada Eestit suurema delegatsiooniga.

23-03-2015 Tallinna klubi kuulas Birma reisimuljeid

Väike seltskond reisihuvilisi said kokku Randveres, kus Lee ja Kati rääkisid oma reisimuljeid Myanmari (endise Birma) mägimatkalt. Vaadati Lee tehtud filmi ja raamatut ning joodi mägirahva teed. Käega sai katsuda kaugelt kaasa toodud rahvarõivaste detaile ja põnevaid peakatteid. 

17-03-2015 Ettevõtlusklubis oli jutuks vaimsed teemad

Ettevõtlusklubi koosolekul räägiti organisatsiooni tegemistest. Olulisemaks teemaks oli naiste võimestamise projekt, mille raames korraldatakse erinevaid koolitusi naistele. Juunis plaanitakse teha õppereis Norrasse. President Leena tutvustas kõikidele kohalolijatele mõningaid vaimseid tarkusi. Saadi teada kuidas toimivad mees- ja naisenergia, mõlemad on olemas igas mehes ja naises.

10-03-2015 Tartu klubi korrastas mõttemaailma

Tartu klubi kohtus Vilde jahisaalis Katrin Lellepiga. Teemaks oli hinge arendamine ja enda mõttemaailma korrastamine. Arutleti, mis on hing ning kust me tuleme ja kuhu läheme.

10-03-2015 Tallinna klubil oli kohtumine Robert Kittiga

Tallinna klubi liikmed kohtusid Swedpanga Eesti osakonna uue peadirektori Robert Kittiga. Kohtumine toimus panga peamajas Liivalaia tänaval. Kohalolijate huvid olid erinevad - mõnedele oli see lihtsalt kohtumine huvitava persooniga, teised soovisid teada saada natuke rohkem pangandusest, kolmandatel aga oli ettevalmistatud konkreetsed küsimused Swedbank’i uuele juhile oma ettevõtluse edasiarendamiseks ehk panga ettevõtluse kreedidipoliitika suundumustest. Arvestades, et meie finantsiline kirjaoskus on vägagi erinev, siis ühtse stiili leidmine oli raske, aga Robert tõestas, et see on siiski võimalik.

21-02-2015 Ettevõtlusklubi korraldas 180 naisele saalikoolituse “Naised, ärgake üles!”

21.02 toimunud saalikoolitus oli esimene üritus aastasest arenguprogrammist “Naine, väärtusta ennast!”, mida rahastavad Norra riik ja Sotsiaalministeerium. Saalikoolituse eesmärk oli tõsta naiste teadlikkust muuhulgas sellest, kuidas naine ise saab kaasa aidata soolise ja majandusliku võrdsuse parandamisele. Keskenduti naiste julgustamisele ning anti juhiseid, kuidas end kehtestada, kuidas küsida õiglast palka, kuidas edeneda karjääriredelil ja kuidas olla õnnelik naine ja pereema.

17-02-2015 Ettevõtlusklubi kohtus Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni tegevjuhiga

Ettevõtlusklubi koosolekul osales külalisena Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni EstBan tegevjuht Heidi Kakko, kes rääkis lähemalt naiste võimalustest ja saavutustest start-up ettevõtete maailmas. Ilmnes, et naiste vähesus selles valdkonnas saab alguse sellest, et juba lapsepõlves hoitakse tüdrukuid riskimast, katsetamast, pidades normiks nö „korralikkust“. Ka majandust õppima minnes on naiste eesmärgiks pigem tasuva töö leidmine kui ettevõtlusse minek. Riskikapitalistid investeerivad vaid kiiresti skaleeruvatesse ettevõtetesse, naised aga tegelevad enamasti elustiiliettevõtetega, mis nende alla ei kuulu. Saadi ka teada, et riskikapitalismi valdkonnas tegutsebki naisi vaid alla 10%.

11-02-2015 Tartu klubi tutvus Mihkel Rauaga

Tartu klubi kohtus Vilde jahisaalis Mihkel Rauaga, kes rääkis oma elust, raamatutest, muusikast ja veidi ka poliitikast.

09-02-2015 Tallinna klubil oli kohtumine Kriss Soonik-Käärmanniga

Tallinna klubi kohtus Aasta Noore Naisettevõtja 2014 Kriss Soonik-Käärmanniga Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuses (ENUT). Pesufirma Kriss Soonik Loungerie on 100% Eesti ettevõte, tootmine toimub Tallinnas Koplis asuvas õmblusettevõttes ning ettevõttesse kuulub koos temaga kolm töötajat. Krissi disainitud ja Eestis õmmeldud pesukollektsioone müüakse tänaseks juba 16 erineva riigi pesubutiikides ning hetkel vallutatakse Jaapanit. Viiendat aastat pesufirmat pidava Krissi mõtetest jäi kõlama, et oma ettevõtmistega läbilöömiseks peab olema piisavalt julgust, tahtmist ja sihikindlust. 

06-02-2015 Rannamõisa klubi naised kohtusid Signe Kiviga

Rannamõisa klubi naised kohtusid endise Kultuuriministri ja praeguse Eesti Kunstiakadeemia rektori Signe Kiviga. Signe Kivi on aastaid olnud eeskujuks paljudele naisjuhtidele juhtides nii ministeeriumi, Kultuurkapitali, Kunstiakadeemiat. Signe Kivi on olnud Riigikogu liige ning mitmete auhindade, teenetemärkide ja orderite omanik. Signe Kivi rääkis, kuidas ta on hakkama saanud suurte organisatsioonide juhtimisega, lobi tööga ning jäänud seejuures iseendaks - naiseks, abikaasaks ja emaks.

31-01-2015 Tallinna klubi käis koerte mängutunnis

Tallinna klubi sai põneva elamuse osaliseks klubi liikme Krista Laaneti koerte mängutunnis. Kristat teatakse peamiselt naiste pealisrõivaste maaletoojana, kuid koerad on tema suur hobi. 8 aastat tagasi võttis Krista endale pisikese koerakese Mathilda, kes osales koos Kristaga mitmetel EENA üritustel. Kuus aastat tagasi sündis Mathildal poeg Augusto, kes osutus nii energiliseks, et oli vaja tema energiat kuhugi suunata. Ja nüüd on Krista juba kolmandat aastat koertetreener Chihuahua Sõprade Liidu trikikoolis ning koerte spordiklubi Koerus koertetantsu- ja trikiõppetrennides. Kokku õpib Krista käe all pisut üle kuuekümne koera.

25-01-2015 Rannamõisa klubi külastas Tabasalu Kehastuudiot

Rannamõisa klubi tegi külaskäigu Tabasalu Kehastuudiosse. Liis Kala tutvustas stuudio loomise lugu, protseduure, fantastilisi kehahooldustooteid, mate teesid, poolvääriskividest ehteid ja kõike seda, mis ühe naise keha nii otseselt kui kaudselt veel kaunimaks muudavad. 

21-01-2015 Tallinna klubi kohtus Tea Varrakuga

Pr Tea Varrakuga on eenakad juba korra kohtunud ning tema tegemisi näinud-kuulnud enne ja peale tema Aasta Naiseks valimist 2011. aastal. 2014 aasta lõpul saime Tea Varrakult kutse külastada ettevõtlus- ja innovatsioonikeskust Mektory, mille direktor ta lisaks TTÜ prorektori ametile on. Lahket küllakutset ahvatles vastu võtma Mektory positiivne kajastus meedias ning kohtumine kujunes toredaks ja sisukaks.

17-01-2015 Toimus Tallinna klubi uusaastapidu

Tallinna klubi uusaastapidu toimus Park Inn hotellis Tallinnas, Narva maanteel. „Oh, nagu päris ooperis, kuulad justkui võlutult ja unustad kõik ümberringi!“ ohkas keegi, kui kuulati võlutult noori klassikatähti – ooperilauljaid Elena Netšajevat ja Andrei Bogatši, saatjaks kolmas täht Ksenja Kutsakova, kes ühtviisi hästi valdab nii laulmist kui klaverimängu. Peo programm oli tihe nii enne kui pärast ooperilaulu. Seintel olid Virve kaunid aiafotod ja Mari-Anne maalid. Soojad tervitussõnad ütles organisatsiooni president Riina, kes oli toonud endaga kaasa nii palju Tartu klubi eenakaid, kui autosse mahtus. Võeti vastu uus liige ning sellele järgnes küünlatseremoonia, millega pidulikel puhkudel alati meenutatakse ja märgitakse ära oma organisatsiooni rahvusvahelisust. Oli loosiõnne ja laulmist, üllatuskülalisi ja tantsu.

16-01-2015 Rannamõisa klubi sai kokku

Toimus Rannamõisa klubi 2015. aasta esimene koosolek.

03-01-2015 Toimus Rannamõisa klubi heategevuslik sukeldumisüritus

Rannamõisa klubi korraldas heategevusliku sukeldumisürituse Harku valla vähekindlustatud perede lastele.
Üritus toimus koostöös Harku Vallavalitsuse, MTÜ Eesti Sukeldujate Klubi ning Tabasalu Spordikompleksiga. Lastest tegi kingituseks pilte fotograaf Kaido Haagen.

16-12-2014 Rannamõisa klubi külastas Marje Vihula salongi

Rannamõisa klubi külastas Marje Vihula uut kübara- ja gobeläänisalongi. Õhtujuht oli Katrin Aedma, kes tutvustas ka oma raamatuid. Meiki aitas värskendada Maimu Keevallik ning meeleolukad kübaratega daamid jäädvustas Akriibia fotosalong. Imeilusate lauludega saatis kogu üritust laulja, näitleja ja õhtujuht Piret Tatar.

11-12-2014 Rannamõisa klubi käis Katrin Kuldmal külas

Rannamõisa klubi naistel toimus moe- ja äriüritus Katrin Kuldma uues butiigis.
Katrin Kuldma rääkis oma elust ja Amanjeda brändi loomisest.

09-12-2014 Tartu klubi jõulupidu ning uute liikmete vastuvõtmine

Tartu klubi jõulupidu ning uute liikmete vastuvõtmine toimus Uhti mõisas. Peo korraldasid uued liikmed: Pille Tsopp-Pagan, Külli Pedaste, Birgit Pedaste ja Monika Sefer. Tutvuti Uhti mõisa käsitöökoja ja sepikojaga. Klubiliikmed said teha nahale mustreid ning valada tina. Korraldajad viisid läbi meeleoluka viktoriini. Võeti vastu seitse uut liiget, kes said kingiks nimemärgi ja EENA juubeliraamatu. Peol oli külas ka kolm BPW Estonia Võru klubi liiget.

08-12-2014 Ettevõtlusklubi pannkookidega jõuluõhtu

8. detsembril kogunesid meie ettevõtlikud daamid Lee hubasesse koju, et taas jõuluaega tähistada. Seekord võeti menüüsse pannkoogid. Pannkooke valmis erineva suuruse ja koostisega, lisandiks sinna juurde ohtralt erinevaid täidiseid ja katteid. Vahetati ka kingitusi, milleks on traditsiooniliselt erinevad raamatud.

01-12-2014 Aasta naise 2014 Reet Ausa ettevõte on Euroopa parima kolme keskkonnasõbraliku ettevõtte hulgas

Septembri keskel kohtus Euroopa keskkonnasõbralike ettevõtete konkursi žürii, et üle 150 esitatud ettevõtte seast valida välja iga kategooria kolm kuni neli silmapaistvamat ettevõtet. Eesti ettevõtete seast pääsesid parimate hulka osaühingud Werrowool ja AusDesign. Võitjad kuulutati välja 1.detsembril 2014. Loe veel >

29-11-2014 Tallinna klubi väisas Rahvariiete paraadi

Tallinna klubi koostööpartner, Vähemusrahvuste Naisteklubi VEGA, korraldas Eestis elavate  erinevate rahvaste rahvariiete esitluse ehk nagu korraldajad ise seda nimetavad, Rahvariiete paraadi. Üritus toimus hubases Pelgulinna Rahvamajas. Eestis elavatest, umbes 190 erinevast rahvusest, oli paraadil  esindatud 18, sh Pakistan, Vietnam, Korea jt. Lisaks rahvariiete esitlusele toimusid rahvuslikud ringmängud ja -tantsud, rahvarõivais nukkude- ning erinevate rahvaste peakatete näitus. Degusteerida sai ka rahvustoite, mille valik oli väga mitmekesine ja kõik maitses ülihästi.

28-11-2014 Rannamõisa klubi kohtus näitleja ja psühholoogi Rita Rätsepaga

Rita rääkis oma elust, armastusest, õnnest ja rikkusest. Koos arutleti, miks me surume end elus vahel maha, tahame nn valesid asju, satume suhetesse valede inimestega. 

27-11-2014 Tartu klubi kohtus Margus Tsahknaga

Tartu klubi kohtus Margus Tsahknaga lokaalis Suudlevad Tudengid. Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Margus Tsahkna tutvustas plaanitavat maksureformi Eesti Vabariigis ja vastas küsimustele, mis otseselt puudutasid ettevõtlust, töösuhteid, sotsiaalset võrdõiguslikkust ja töötasusid.

19-11-2014 Võru klubi kohtus arenguagentuuris Ivika Nõgeliga 

Arutati kuidas edasi minna, millised koolitused oleksid Võrus vajalikud. Ettepanekuks tuli ka osalemine Maamessil. Ivika pakkus välja järgmised koolitused, mida võiks korraldada: kuidas arendada iseennast, kuidas nautida enda väikeettevõtlust, kuidas saada inimesi rääkima oma kodukohast head.

07-11-2014 Aasta naine 2014 on Reet Aus ning aasta noor naisettevõtja 2014 on Kriss Soonik-Käärmann

BPW Estonia, Eestis tuntud kui EENA (Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon) kuulutas 7. novembril oma 22. sünnipäevatseremoonial Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones välja aasta naise 2014, kelleks sai keskkonnasäästlik moedisainer Reet Aus. Neljandat korda kuulutati välja ka aasta noor naisettevõtja, kelleks sai pesudisainer Kriss Soonik-Käärmann. Loe veel >

31-10-2014 Põltsamaal räägiti MTÜ juhtimisest

Carl Schmidti majja kokku tulnud klubide esindajad keskendusid  kahepäevasel  strateegiaseminaril juhtimisalasele jätkusuutlikkusele. Räägiti oma ootustest ja panusest organisatsioonile, arutleti, kes on meie  jaoks olulised inimesed nii sees- kui väljaspool  EENAt, millest lähtuda organisatsiooni juhtimisel ja mis on meie ühised väärtused ning head tavad. Loe veel >

29-10-2014 BPW Itaalia FIDAPA auhind noorele naisettevõtjale

Sel aastal annab FIDAPA 10. korda välja rahvusvahelist auhinda BPW CUP noorele naisele, kes on silma paistnud ettevõtluses. Auhind antakse kahes kategoorias. Naisettevõtja, kes ei ole BPW liige (3 naist), kuid tegutseb kooskõlas BPW poolt seatud eeskujule ja noor naisettevõtja, kes on BPW liige. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 10. november 2014 kell 12. Auhinna üleandmine toimub 22. novembril Castel San GiorgioSpices Edela-Itaalias.

26-10-2014 Tallinna klubi oli Keila-Joa lossi avastamas

Keila-Joal kogunes 11 eenalannat ja teist samapalju pereliikmeid ning sõpru, et minna ühiselt uudistama restaureeritud, külastajatele hiljuti avatud lossi. Lossi rekonstrueerimisprojekt tunnistati 2013. aastal Muinsuskaitseameti poolt parimaks auhinnakategoorias „Parim projekteerija mälestisel“. Lossis toimuvad aastaaegade kammergurmee kontserdid. Tooni annavad hooajast inspireeritud muusika, maitseelamused ja vürst Volkonski. Kunagise sära ja aristokraatliku hiilguseni tänapäevane Keila-Joa lossikompleks ilmselt ei küüni, kuid sellest olulisemaks tuleb ehk pidada nende inimeste ettevõtlikkust ja entusiasmi, kes selle suurprojekti on teha võtnud, meenutamaks meile minevikku ja luues võimalusi meeleolukate hetkede nautimiseks.

24-10-2014 Külastasime naisettevõtlusmessi „Osaava Nainen”

24.-25. oktoobril 8 külastasid Tartu klubi ja 2 Tallinna klubi liiget Soomes Turu linnas pikaajalise traditsiooniga naisettevõtlusmessi "Osaava Nainen". Paljude jaoks oli tõmbenumbriks tänavu esmakordselt messi raames korraldatud ettevõtjatevahelised silmast-silma kohtumised. Korraldajad olid loomingulised, avatud, abivalmis, kiire reageerimisega, paindlikud. Meie jaoks olid põnevaimad kohalikud tekstiilitooted ja moedemonstratsioon. Väärtuslik oli ka ühiselt veedetud aeg ning uued ideed. Vaata videod siit >

24-10-2014 Tartu ja Tallinna klubi käisid külas Soome naisettevõtjatel

Tartu ja Tallinna klubi käisid külas Soome naisettevõtjatel. Tallinna klubi liikme, Soomes Naantali linnas elava Hanna Aanila kutsel käis BPW Estonia delegatsioon (8 naist Tartu ja 2 Tallinna klubist) 24.-25.oktoobril 2014 Turus messil "Osaava nainen“. Mitmed klubiliikmed said ärikohtumistelt häid kontakte, ideid ning Turu naised avaldasid soovi tulla ka mõnele Eestis toimuvale messile.

20-10-2014 Tallinna klubi viis läbi väitluskoolituse

20. oktoobril toimus Tallinna klubil väitluskoolitus. Koolitajaks oli Uve Poom, täiskasvanute õpetaja ja staažikas väitleja. Sissejuhatuseks saadi teada, et väitlus on sisuliselt sport, nö ajugümnastika, mis lisaks hea vormi sälitamisele võimaldab ka tutvuda põnevate inimestega, omandada uusi teadmisi ning reisida. See on kindlate reeglitega võistlus tugevama argumendi eest. Väitluse teema (seisukoht) on ette antud ja vastasvõistkondade positsioonid loositakse. Väitlejad ei jaga oma isiklikke seisukohti, vaid peavad astuma etteantud „kingadesse“, mis õpetab kohanemis- ja analüüsivõimet ning tolerantsust. Selle, kes võidab, otsustab erapooletu źürii. Koolitusel osalejad said ka ise väitlemist proovida, teemaks „Alkoholi ei tohi keelustada“.

20-10-2014 Ettevõtlusklubi kirjutatud projekt sai rahastuse

20. oktoobril 2014 allkirjastas Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt BPW Estonia poolt esitatud projektitaotluse rahastamise otsuse. Projekti "Naistele meestega võrdsed võimalused, õigused, kohustused ja vastutus" eesmärgiks on naiste võimestamine läbi saalikoolituse, liidrioskuste treeningprogrammi, arenguringide jm tegevuste. Projekti initsiaatoriks ja koordineerijaks on BPW Ettevõtlusklubi kaasates tegevustesse nii teiste klubide kui ka tulevasi potentsiaalseid liikmeid. Projekti kestus on 15 kuud.

14-10-2014 Tallinna klubi koosolek, Lilian Prometi tutvustus

Tallinna klubi koosolek toimus Baieri keldri Sakste toas. Päevakavas oli toimkondade moodustamine, nende eestvedajad ja tegevused. Arutati 2014-2015 klubiüritusi, tehti ettepanekuid. Räägiti aasta naise väljakuulutamise tseremoonia ettevalmistustest ning BPW Estonia uudistest ja plaanidest. Tallinna klubi liikmekandidaat Lilian Promet rääkis oma ettevõtlusega alustamise ja arenemise teekonnast, uudistoote (snoller) arendusest ideest teostuseni ning Ajujahis osalemise kogemustest.

14-10-2014 Ettevõtlusklubi panustab oma tervisesse

Ettevõtlusklubi otsustas käesoleval hooajal vaadata ka iseendasse ning mõelda, kuidas saaksime olla tervemad, suutlikumad, energilisemad. Meie liige Anne Ensling tegi ülevaate toodetest-toidulisanditest, mida võib vaja minna immuunsuse tugevdamiseks või esimeste külmetusnähtude ilmnemisel ja mis on naturaalse päritoluga. Pigem pöörata  rohkem tähelepanu ennetusele, kui tegeleda raviga. Loe lähemalt siit >

10-10-2014 Tallinna ja Võru klubi käis külas Tartu klubil

Tartu klubi kutsel osaleti kohtumisõhtul, mille teemaks BPW Estonia edutiimi esimese hooaja kokkuvõtt ja arenguvõimaluste kaardistamine. Tartu klubi viis ajavahemikul jaanuar kuni juuni 2014 läbi sisementorluse oma klubi liikmete vahel, kasutades BPW Success Team meetodit. Edutiimis osalesid 15 liiget, kes olid jagatud kolme gruppi. Peamine tulem – kui teadlikult tuled saama, siis ka saad!

09-10-2014 Tallinna klubi külastas näitust „Tallinna Kunstihoone 80“

Kunstihoone tähistas tähtpäeva ulatusliku näitusega oma korrastatud kunstikogust, kus sai näha väärtuslikku osa Eesti 1970.–1980. aastate kunstist. Lisaks kunstile andis elamuse ka kunstiajaloolasest giid Rainer Vilumaa. Eksponeeritud olid ka disainer Toivo Raidmetsa kunstihoone juubeliks kujundatud uued saalitoolid - kandilised nagu kunstihoonegi.

07-10-2014 Tallinna klubi käis külas spordiklubis Golden Club

7. oktoobril korraldas Tallinna klubi värske kandidaatliige Tiina Veskiväli-Sulg klubikaaslastele tutvumisvisiidi Tallinna ühte uuemasse ja hinnatuimasse spordiklubisse Golden Club. Klubi juhataja Helen Vihtol tutvustas parima treeningsisustusega jõusaali, treeningprogrammiga spinningusaali, erilist funktsionaalse- ja rühmatreeningu saali ning rääkis, kuidas tohutult palju erinevaid võimalusi kõik ühe katuse alla sõbralikult ja efektiivselt tegutsema mahuvad.

06-10-2014 Rannamõisa klubi kohtus Mati Sootsiga

Rannamõisa klubi naised kohtusid Mati Sootsiga ja said teada, kuidas kristallid mõjutavad meid ja meie enesetunnet, et kristallide abil on võimalik oma mõttemustreid ja enesetunnet muuta... Oli väga tore ja emotsioonidest pakatav naistekas!

03-10-2014 Tallinna klubi käis külas naisteklubil Vega

Meie koostööpartneri, rahvusvähemuste naisteklubi Vega kutsel, käidi külas nende liikme, hiljuti Peterburist Eestisse elama asunud Natalija Lõsenko pereettevõttes Biscotti. See on väike armas söögikoht aadressil Uus-Tatari 16. Kohvik on leidnud tunnustust lähiümbruses olevate asutuste töötajate seas, kaasa saab tellida teiste rahvusköökide erinevaid küpsetisi. Ühine õhtu oli tore  ja asjalik, koos  valmistati pirukaid ja hiljem söödi need ära.

01-10-2014 Tallinna klubil toimus juhatuse koosolek

Uue juhatuse esimesel koosolekul osalesid kõik 7 liiget ja nõunik. Arutati klubi toimkondade moodustamist. Igas toimkonnas võiks olla ka üks liige juhatusest. Otsustati, et 2014-2015 aastal iga juhatuse liige korraldab ühe EENA klubi koosoleku. Koosolekud toimuvad iga kuu teisel teisipäeval (novembris erandlikult kolmandal teisipäeval). Lepiti kokku aasta naise ürituse korraldamise eest vastutajad. Arutati klubile tuluteenimise võimalusi.

29-09-2014 Tallinna klubi kohtus Kati Saara Vatmaniga

29. septembril külastas Tallinna klubi Kati Saara Vatmanni tema kodus, Soone talus. Uudistamist, imestamist ühe ettevõtliku ja julge eesti naise tegemistest jätkus kõigile. Mõnusa kuuma tee juurde kõneles Kati oma loometeest, elust ja maailma-asjadest.  Hämmastav loomepagas ja enesedistsipliin, tõusta igal hommikul kell neli ja alustada kirjutamist kuni väikese perenaise kooli viimiseni! Väljavõte Kati päevaraamatust: „Paarikümne daami siinkäik oli äraütlemata inspireeriv ja kirgas, kodune ja soe, nii palju ilusaid silmapaare…“

22-09-2014 Tallinna klubi aastakoosolekul valiti uueks presidendiks Krista Puusepp

Klubis on hetkel 62 liiget ja 12 liikmekandidaati. Kuulati  finantsaruannet, ülevaateid tööst liikmetega ja möödunud aasta üritustest ning arutati tulevasi plaane. Klubile valiti uus 8-liikmeline juhatus. Jätkavad Krista Puusepp (uus president), Pille Ruul, Inga Stelmak ja Virve Poom (nõunik), uued liikmed on Käty Saluveer, Angela Ventsel, Signe Ventsel ja Kati Ojaver-Heidemann.

19-09-2014 Rannamõisa klubi käis Kirna mõisas

Kirna mõis on Eesti kõige omapärasem loodusravikeskus. Mõisa raviv toime põhineb tugevatel maast ja kosmosest lähtuvatel energiasammastel. Need energiad avastas 1997.a. ravitseja Helle Anniko. Sensitiiv Henn Hundi käe all istusime ka meie kuulsatel energiakohtadel. Tasakaalustasime ennast, panime kõik oma energiakanalid tööle ja tõstsime oma vibratsioonitaset.

16-09-2014 Ettevõtlusklubi avas hooaja ja valis uue presidendi

16. septembril kogunesid klubisse Legend ettevõtlusklubi 8 ärksat daami, et avada uus hooaeg. Tehti kokkuvõtteid president Lee Murrandi möödunud 3 valitsemisaastast, mille sisse mahtusid näiteks konverentsi, kongressi korraldamine, reis Islandile, Taani, Norra, projektitaotluste esitamine, uute liikmete kaasamine ja palju muud. Uueks presidendiks valiti üksmeelselt Leena Kivisild. Kinnitasime teised ametipostid ja aastaplaani. 11. novembril kutsume kõiki uusi huvilisi oma klubiga tutvuma.

14-09-2014 Volikogu koosolek

Täieõiguslikuks liikmeks võeti vastu Võru klubi. Võru klubi uus president on Kairi Luik. Rahuldati Pärnu klubi avaldus tegevuse lõpetamise kohta BPW Estonia klubina. Pärnu klubi soovib jätkata iseseisva MTÜ-na kohalikul tasandil. Kuulati juhatuse liikmete aruandeid ja ettepanekuid, klubide juhid jagasid oma parimaid praktikaid. Kiideti heaks mõte juhatuse liikmete ja klubide liidrite kahepäevase kokkusaamise korraldamisest ning otsustati see läbi viia veel enne organisatsiooni 22. sünnipäeva.

14-09-2014 Juhatuse koosolek

Arutleti BPWE sünnipäevatseremoonia ja aasta naise ürituse  ettevalmistamise teemadel. Tõdeti, et juhatuse liikmed ja klubide juhid vajavad rohkem aega omavahelisteks jutuajamisteks organisatsiooni prioriteetide ja arengu teemadel kui seda võimaldab volikogu formaat. Otsustati teha volikogule ettepanek hakata läbi viima kahepäevaseid kokkusaamisi liidrite kasvatamiseks.

21-08-2014 Rannamõisa naised Laulasmaal aiaüritusel

Rannamõisa klubi alustas uue hooajaga. Klubi külastas Laulasmaal asuva Elgi ja Viktor Treimuthi suvekodu aeda ja pildigaleriid. Korjati kuhjaga ilusaid emotsioone ja saadi kõik oma naeratused kaunimaks.

20-08-2014 Võru klubi sai uue hoo

Kohvilaua taga koos arutlesid Võru, Tartu ja Tallinna klubi liikmed, kuidas meie noorim klubi uuel hooajal hoo sisse saaks. Pille ja Riina jagasid inspireerivaid hetki oma BPW kogemustest nii Eestis kui välismaal, Angela lubas igati õla all hoida klubi tegevusplaanide suunamisel. Leiti, et klubide kogemuste vahetamiseks on tore aeg-ajalt üksteisel külas käia. Inspiratsiooni said kõik osalejad.

14-08-2014 Kübarapidu, kogu organisatsiooni pidu

Kübarapidu 2014 oli sel aastal terve organisatsiooni üritus ja toimumise kohaks esindusliku KUMU katuseterrass. Osalejate hulgas olid meie liikmed, nende pereliikmed ja sõbrad, teiste organisatsioonide esindajad, aasta naised. Ilm soosis meid ja kohale tuli 99 inimest. Kübarapeo üks eesmärke oli toetada II BPW Euroopa noorte sümpoosiumi, mis toimub Tallinnas 12.-14. detsembril 2014 ja mille ettevalmistamise juures on meie noored andnud oma tubli panuse. Toetussummana koguti 1011 eurot.

12-06-2014 Põhjamaade naisühenduste foorumil Malmös 12.-15. juunil 2014 võeti vastu uus naiste õiguste tegevuskava

Tegevusplatvorm võeti vastu neljandal ÜRO naiste maailmakonverentsil  Pekingis 1995. aastal.  Loe veel >

11-06-2014 Ettevõtlusklubi hooaja lõpureis Hiiumaale

11.-13. juunil toimus Ettevõtlusklubi meeleolukas hooajalõpureis Hiiumaale, kus oma suvekodus oli võõrustajaks klubi liige Kersti. Kolme päeva sisse mahtusid rahvusvahelise kongressi muljete kuulamine ja kurssiviimine meie organisatsiooni globaalsete tegemistega, uue hooaja tegevuskava paika panemine, kohtumised Hiiumaa naisettevõtjatega. Lisaks sai nende päevade jooksul tutvutud erinevate maailma muutnud raamatutega, rohkelt arutletud ja mõtiskletud armastuse teemal, palju liigutud ja nalja visatud.

04-06-2014 Tallinna klubi tutvus EAS tegemistega

Saadi teada, et eeloleval rahastusperioodil suunatakse põhitähelepanu ja toetused suurtele ettevõtetele ehk veduritele, kel on suured mahud ja reaalne ekspordipotensiaal. Loodetakse, et see toob kiiremat edu. Loe veel >

25-05-2014 BPW Internationali 28. kongressil Lõuna-Koreas tunnustati BPW Estoniat

Pidulikul  õhtusöögil anti välja Power to make a difference (Tahe muuta) auhinnad 2011-2013 neljas kategoorias: juhtimise, ühiskonnale mõju avaldamise, naisettevõtluse toetamise ja naiste jõustamise printsiipide rakendamise alal. Ühiskonnale mõju avaldamise kategoorias sai kolmanda auhinna BPW Estonia meie  20. sünnipäevale pühendatud konverentsi ja selle käigus koostöömemorandumi allkirjastamise  eest. Aitäh Estrile ja Leenale ning Ettevõtlusklubile selle korraldamise eest. Loe veel >

22-05-2014 BPW International 28. kongress

BPW International 28ndal kongressil, mis toimus Lõuna-Koreas Jeju saarel, valiti organisatsiooni 23. president aastateks 2014-2017. Dr. Yasmin Darwich on pärit Mehhikost ja olnud rahvusvahelise juhatuse liige aastatel 2008-2011 kui Ladina Ameerika regiooni koordinaator ning aastatel 2011-2014 kui peasekretär. Loe veel >

20-05-2014 Tallinna klubi kuulas huviga Irina Talvistet ja Ülle-Marike Pappi

Tallinna klubi kutsus külla Pärnu klubi liikme Irina Talviste, kes on Pärnu linnavolikogu aseesimees. Huvitusime, et miks naisi on vähe poliitikas ja mis on põhjused. Irina rääkis oma kogemustest valmimiskampaaniate korraldamisel. Vaatlejaks-eksperdiks palusime soolise võrdõiguslikkuse eksperdi Ülle-Marike Pappi. Ülle püüdis leida põhjusi uuringute alusel, miks naised käituvad poliitikas nii nagu nad käituvad.

17-05-2014 Rannamõisa klubi naised osalesid SEB maijooksul ja olid vabatahtlikeks KUMU muuseumiööl

Sportlik kuueliikmeline Rannamõisa naiskond osales 7 km ajavõtuta kõnnil. Oli raske, aga meeldiv katsumus. Peale väsitavat sportlikku katsumust tegime heateo ja olime ametis vabatahtlikena KUMU muuseumiööl. Koos Tallinna klubi liikmete ja teiste vabatahtlikega oli meie ülesandeks valvata näitusesaale ja suunata inimesi õigetesse koridoridesse.

15-05-2014 Tartu klubi mängis Kammeris jalgpalli

Tartu klubi naised ja MC 39 motomehed külastavad igal kevadel ja sügisel Kammeri kooli lapsi, et nendega koos jalgpalli mängida ning veeta meeldiv sportlik õhtu.

12-05-2014 Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse kevadkonverents

Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus kevadkonverentsi teema oli „Sooline perspektiiv kodanikuühiskonda!”. Konverents algas ümarlauaga teemal „Naisettevõtlus jätkusuutlikuks – naisettevõtluse edendamine”, kus osales BPW Estonia poolt Riina Piigli. Samas kuulutati ka välja aasta parim sooteadlik MTÜ. BPW Estonia koos veel kolme organisatsiooniga – Eesti Nato Ühing, Eesti Politsei Naisühendus ja Mondo sai ära märgitud aukirjaga. Parima sooteadliku  MTÜ tiitli pälvis  aga MTÜ QUIN – Estonia (www.quinest.ee), kelle president on meie organisatsiooni liige Anne-Mari Rannamäe. Loe veel >

09-05-2014 Rannamõisa klubi külastas Estonia teatrit

Rannamõisa naistele tutvustati tagatubasid, kostüümiladu ja räägiti põnevatest lavatagustest tegemistest. Kuulasime näitlejate igapäevatööde-tegemiste tagamaid, saime proovida uhkeid kostüüme ja kübaraid, mis on etendustes kasutusel. Õhtu lõppes etendusega.

08-05-2014 Tartu klubi tunnustas vanavanemaid

BPW Tartu klubi tänas ja tunnustas emadepäeva künnisel taas vanavanemaid, kes on kasvatanud oma lapselastest tublid, õigete väärtushinnangutega ja oma põhitööd, õppimist, tõsiselt võtvad ning koolielus aktiivselt kaasa löövad noored.  Loe veel >

06-05-2014 Tallinna klubi külastas Mikkeli muuseumi ja tutvus Enn Kunila kollektsiooniga

Tallinna klubi külastas näitust “Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist”. Retkele värvide maailma viis meid Enn Kunila isiklikult. Tutvusime 20. sajandi esimesel poolel valminud Eesti autrorite erinevate pintslikirjadega.

24-04-2014 Tartu klubi külas Kammeri koolil

Tartu klubi liikmed käisid külas Kammeri kooli lastel, et tähistada üheksandat korda ,"pannkoogipäeva". Tartu naistel olid kaasas peale pannkookide ja moosi veel mängujuhid ning teraapiakoerad. Korraldatud oli ka õpilastele väike õmblustuba, kus sai endale kaisunukke meisterdada. Õhtu lõppedes said kõik soovijad mootorratastega väikese tiiru ümber koolimaja teha.

24-04-2014 Ettevõtlusklubi otsib ideid BPW Estonia võimekuse tõstmiseks

24.04, 9.05, 12.05 - Ettevõtlusklubi naised said kokku, et paika panna plaanid ja esitada rahataotlus Norra väiketoetuste programmis soolisest võrdõiguslikkusest. Kogusime kokku kõikide oma naiste ideed ja mõtted, mis võiksid olla kasulikud kogu meie organisatsioonile ja ühiskonnale laiemalt. Välja said selekteeritud parimad, et viia läbi mitmed koolitused ja täiendada kodulehekülge ning seeläbi tõsta BPW Estonia võimekust. 

22-04-2014 Juhatuse koosolek Tallinnas

Juhatus pidas oma muutunud koosseisuga esimese koosoleku, kus osalesid kõik 8 juhatuse liiget. Määrati vastutusvaldkonnad ja rollid ning kavandati 2014. aasta tegevusi. Juhatus vaatas üle Kübarapeo peopaiga – KUMU katuse. Loe veel >

21-04-2014 Ettevõtlusklubi read suurenesid

Ettevõtlusklubiga liitus neli uut toimekat ja võimekat liiget. Suure huviga kuulasime nende tutvustusi ja ettepanekuid, kuidas nad saaksid klubile kasulikud olla. 

20-04-2014 Pärnu klubi osales Rannametsa Luitejooksul

Pärnu klubi naistel oli sportlik munadepüha. Rannametsa Luitejooksul läbiti 8,3 km pikkune rada rõõmsal meelel ning naerulsui. Ilm oli tõeliselt suvine ning seltskond suurepärane. Pärast pikka luiteretke mindi Tuisuliiva puhkemajja grillima ning saunamõnusid nautima.

20-04-2014 Rannamõisa klubi kohtus Katrin Aedmaga

Pühapäeval toimus Tabasalus "INDIA pealelõuna koos Katrin Aedmaga". Katrin Aedma on Indiaga seotud mitu aastat, abielus olnud India mehega, elanud Goas ja tutvustanud India kultuuri ja käsitööd Eestis. Katrin Aedma sulest on ilmunud põnev reisi- ja juturaamat: "14 päeva Goas". Oli väga tore.

12-04-2014 BPW Belgial uus aktiivne noorteklubi

BPW Belgia viis läbi küünlatseremoonia, kus peamine fookus oli Antwerpeni noorte klubi ametlikul vastuvõtmisel. Klubisse kuulub üle 40 noore ja aktiivse naise, Young BPW Antwerp president on Céline Beys. Antwerpeni noorteklubi tutvustas oma klubi, tegemisi ja meeskonnatööd. Palju edu uuele noorte klubile!

12-04-2014 BPW Estonia aastakoosolek Narvas

Enne sisutihedat aastakoosolekut tegi kolledzhi direktor Katri Raik ettevõtlikele naistele ülikooli õppehoones ekskursiooni, tutvustas maja ajalugu, rääkis õppetööst ning igapäevastest toimetustest ülikoolis.  Loe veel >

09-04-2014 Tallinna klubi üritus “Kuidas palgad kujunevad”

Tallinna klubi korraldas võrdse palga päeva raames teemaatilise koosoleku, kus esines Fontese analüütik Evert Kraav, kes andis ülevaate tööväärtuspunktidest ja muust palgainfost Fontese pilgu läbi. Lisaks rääkisid klubi liikmed Kadri Mägi ja Anu Ruut palgalõhe taustast ja“ Tillliga ja tillita“ kampaaniast.

08-04-2014 Tartu klubi kohtus Pille Tsopp-Paganaga

Tartu klubi sai kokku Pille Tsopp-Paganaga. Pille on Tartu Naiste Varjupaiga juhatuse liige ning ta tutvustas meile oma tööd varjupaigas ning oma uusi projekte naistevastase vägivalla teemadel.

07-04-2014 Pärnu klubi õhtustas poliitik Kadri Simsoniga

Pärnu klubi ettevõtlikud naised kohtusid ja õhtustasid Keskerakonna ühe tuntuima naispoliitiku Kadri Simsoniga. Maitsva õhtusöögi kõrval räägiti igapäevaelust, poliitikast, valimistest ning loomulikult ka naistest - naise rollist ühiskonnas, poliitikas, ettevõtluses.

05-04-2014 BPW Euroopa presidentide koosolek ja volikogu koosolek

BPW Euroopa presidentide koosolek ja volikogu koosolek toimus Brüsselis. BPW Estoniat esindas Riina Piigli. BPW Euroopa juhatuse liikmed esitasid oma raportid. Igas kuus külastas Euroopa koordinaator Sabine Schmelzer vähemalt ühte liikmesriiki või klubi, osales koosolekutel ja töötubades, esines ettekannetega kongressidel ja sümpoosiumitel, sh väljaspool Euroopat. Loe veel >

28-03-2014 Ettevõtlusklubi osales konverentsil

Konverents, kus Leena osales BPW Germany kutsel, toimus projekti "Rohkem naisi Euroopa poliitikas" raames. Projekti eesmärk on leida praktilisi meetmeid, kuidas poliitilised parteid muutuksid "naistesõbralikemaks" ning toetada naisi, kes tahavad poliitikas kaasa lüüa. Projekti partnerid on poliitlised ja soolise võrdõiguslikkusega tegelevad organisatsioonid 13 EL liikmesriigist sh IRL Eestist, kelle esindaja Ulla Preeden esines konverentsil ettekandega soolisest võrdõiguslikkusest Eestis. Hea avastus konverentsil oli Tshehhi näide, kus MTÜ korraldab iga-aastast üleriigilist kampaaniat naispoliitikute toetamiseks ja nende poolt hääletamiseks.

27-03-2014 Pärnu klubi külastas Endlas

Pärnu klubi ettevõtlikud naised käisid Endla teatris vaatamas noortekomöödiat "Totaalselt Sinust Üle". Tegemist oli briti kaasaegse näitekirjaniku Mark Ravenhilli särtsaka komöödiaga staarikultusest ja romantilistest fantaasiatest. Endla noortestuudio väga andekate õpilaste poolt etendatud tükk oli tõesti suurepärane.

26-03-2014 Võru klubi korraldas naistele Inspiratsiooniseminari

Võru klubis leidis aset inspiratsiooniseminar. Esines palju huvitavaid inimesi, samuti meie hea kaaslane Tartu Klubist - Lilian Saage.

25-03-2014 Tallinna klubi kohtus Riigikogu väliskomisjoni liikme Marko Mihkelsoniga

Tallinna klubi külastas Riigikogu väliskomisjoni, kus meid võõrustas komisjoni esimess Marko Mihkleson. Peale ringkäiku Toompea lossis pühenduti Ukrainas valitseva olukorra analüüsimisele, räägiti piirileppest Venemaaga ja Europarlamendi valimistest.

24-03-2014 Ettevõtlusklubi analüüsis naiste kongressi, kiitis edukaid ja pidas tulevikuplaane

Ettevõtlusklubi tegi kokkuvõtteid Eestimaa VI Naiste Kongressist. Leena, Ester ja Lee olid mitmeid kuid aktiivselt seotud kongressi korraldamise, sh manifesti ettevalmistamisega ning jäid  üritusega rahule, kuigi meediakajastust oleks oodanud suuremat. Kiitsime Küllit, kes sai Londoni Akadeemias kätte Executive Coach II astme ning vaatasime lootusrikkalt tulevikku, sest ees ootavad enesearengu -ja koolitusprogrammid ning mõned väljasõidudki.

07-03-2014 BPW Estonia osales Eestimaa VI Naiste Kongressi korraldamisel

Kongressi eesmärk oli kokku leppida ühistes põhimõtetes ja tegevussuundades ühiskonna tasakaalustatud arenguks ning pakkuda välja lahendusi soolise võrdõiguslikkuse saavutamiseks ja naiste osakaalu suurendamiseks otsustustasanditel, nii poliitikas, avalikus sektoris kui ka majanduses. Kongress lõppes Eestimaa VI Naiste Kongressi manifesti tutvustamisega. Loe veel >

28-02-2014 Tallinna klubi külastas teatrietendust „Teed juuakse kell viis“

Teatrikuu eelõhtul vaatasid Tallinna klubi liikmed ja nende kaaslased Draamateatris Ita Everi 60. lavategevusele pühendatud ühte kahest juubelietendusest "Teed juuakse kell viis". Osalejaid oli palju, igaaastane teatrikülastuse organiseerija Urve Karmo jagas koguni 61 piletit. Eesti teatri Grand Old Lady Ita Ever säras laval kogu oma hiilguses, kõrvalosatäitjad olid Draamateatri tippnäitlejad. 2007. a omistasime Ita Everile aastate naise tiitli.

27-02-2014 Rannamõisa klubi kohtus Katrin Saksaga

Rannamõisa klubi kohtus särava ja värvika naise Katrin Saksaga. Katrin tutvustas meile oma tööd Balti Filmi- ja Meediakooli direktorina, meenutas seiklust ümber maailma seilanud purjeka Nordea pardal, avas poliitikukarjääri telgitaguseid ja rääkis meile sellega seondunud halenaljakaid juhtumisi.

17-02-2014 Pärnu klubi naised külastasid Häädemeeste vee tehast ning kohalikke väikeettevõtjaid

Häädemeeste mineraalvee villimise tehases tutvuti villimisliiniga, saadi teada mineraalvee kasulikkusest organismile, maitsti otse maa seest tulevat mineraalvett ning degusteeriti juba villitud ja gaseeritud mineraalvett. Tutvuti ka kohalike naiste äriga: kõigepealt tutvustati naistele lasermasinat, millega on võimalik lõigata vineerist ja pleksiklaasist väga erinevaid motiive, pilte, kirjutada tekste jne ning seejärel oli naistel võimalik osaleda keraamikaringis ja voolida endale ise oma tass.

17-02-2014 Ettevõtlusklubi kohtus ärinaistega laiast maailmast

Ettevõtlusklubi naised kuulasid huviga Piret Haari tegemistest Ukrainas, nii äri ajamise kultuurist kui võimalikkusest, samuti poliitilisest olukorrast. Piret alustas puidu eksportimist, siis juhtis kohalikku õmblusvabrikut, pani tööle mõned restoranid ja nüüd soetas viinamarjaistanduse, mida plaanime tulevikus külastada. Lisaks Piret Haarile oli meil külas ka Londonis tegutsev pitsi- ja ehtekunstnik Piret Kartus, kes on elanud nii Jaapanis, Prantsusmaal jm.  Loe veel >

13-02-2014 Pärnu klubi külastas Tartu vanglat ja Lasita Akna tehast

Tartu vangla direktor Raini Jõks rääkis Pärnu klubi naistele vangide elust, näitas konge, kabelit, puhkeruume. Naistel õnnestus osa saada ka vanglateenistujate lõunasöögist. Lasita Akna tegevjuht Helena Randoja tutvustas Pärnu klubi naistele aknatehast oma moodsate masinate ja võimalustega ning rääkis oma karjääri teekonnast veterinaarist tehase tegevjuhiks.

12-02-2014 Tallinna klubi tutvus klubiliikme Marika Utkiniga

Tallinna klubi kandidaatliige Marika Utkin tutvustas oma ettevõtet Arhitektuuri- ja projekteerimisbüroo EA Reng. Marika rääkis oma kogemustest, kuidas ühest elust meistriteos teha. Saime teada, mis viib ühe ettevõtte läbi heade ja halbade aegade, kuidas muutub ja areneb inimene ja ka ettevõte ajas ja oma valitud teel. 

08-02-2014 BPW Estonia volikogu kogunes Võrus

8. veebruaril toimus BPW Estonia volikogu Võrus. Volikogul osalejaid võõrustas BPW Võru klubi, kelle asutamisest oli selleks ajaks möödunud kaks kuud. Tehti kokkuvõtteid kahe volikogu vahelisest perioodist ja hääletati 2014. aasta eelarve saatmise poolt üldkoosolekule.

31-01-2014 Kandideerisime 2019 aasta BPW Europe konverentsi korraldajaks

BPW Europe kuulutas välja konkursi Euroopa klubidele kandideerimaks 2019 Euroopa konverentsi korraldajaks. Kokku esitati BPW Europe’le 5 pakkumist toimumiskoha osas. Hääletamine toimus kõigi Euroopa klubide vahel. Meie pakkumine sai 8 häält ja kolmanda koha, võitja pakkumine sai 12 häält. BPW Europe 2019. aasta konverents toimub Iirimaal Galways.

29-01-2014 Rannamõisa klubi külastas Holistilise Teraapia Instituuti

Rannamõisa klubi käis külas Holistilise Teraapia Instituudis ja kuulas selle asutaja Marina Paula Eberthi kirevat ja huvitavat juttu elust Taani Kuningriigis ja Instituudi asutamise protsessist. Marina kolm soovi EENA-katele: ühendust südamega, rahulikku meelt, usku, et sa oled suurem kui sa tegelikult oled.

29-01-2014 Tallinna klubi kohtus Hagi Sheiniga

Tutvusime Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) uue hoonega NOVA ja Eesti filmi andmebaasiga. Kaasaegsel tehniliselt kõrgel tasemel paviljonid ja stuudiod, mõned lausa parimad Euroopas, võimaldavad seal oma tööd teha ka teistel filmispetsialistidel. Andmebaasist, mis täieneb igapäevaselt saab valida ja vaadata kõiki Eesti mängufilme, kroonikaid ja dokumentaalfilme, mis on digitaliseeritud. Lõpuks vaatasime koos tudengite poolt õppeprogrammi käigus tehtud filme.

24-01-2014 Pärnu klubi käis lõunasöögil riigikogu aseesimehe Laine Randjärvega

Poliitik Laine Randjärvega räägiti mitmetel olulistel ja elulistel teemadel. Nagu naistele kohane liikus lõpuks ikka jutt lastele, koolidele, lasteaedadele. Kõrvu jäid mitmed ideed ja ettepanekud, kuidas parendada meie laste arengut ning tõsta nende ühiskonda kuulumise teadlikkust ning kaaskondlastega arvestamist.

20-01-2014 Tartu klubi Edutiim alustas

Airika organiseerimisel ja juhendamisel käivitusid edutiimi grupid jaanuaris ja lepiti kokku, et kohtutakse juunikuuni. Moodustati kolm gruppi: Aktivistid, Teoreetikud ja Pragmaatikud, igas grupis  5 liiget. Igal liikmel on oma eesmärgid - alates „suveks saledaks” kuni „välisturgude vallutamine”. Esimesel kokkusaamisel lepiti kokku usalduse, konfidentsiaalsuse ja avatud meele reeglite järgimises, samuti ajalimiidis, mis igale liikmele on ette nähtud.  Koos käimine distsiplineerib ja on inspireeriv. Täname Anu Ruutu Edutiimi meetodi tutvustamise eest.

20-01-2014 Ettevõtlusklubi kohtus ehitusvahtude tootja Krimelte ühe omaniku Jaan Puusaagiga

Ettevõtlusklubil käis külas üks Eesti tuntumaid suurettevõtjaid Jaan Puusaag. Aastatetagused ebaõnnestumised palgatöötajana viisid Jaani äratundmiseni, et loomult on ta hoopis ettevõtja. Nii loodigi koos sõbraga 1994. aastal oma äri. Esialgu vahendusfirmana tegutsenud OÜ Krimelte muutus neli aastat hiljem tootmisettevõtteks. Loe veel >

18-01-2014 Tallinna klubi koondas uusaastapeole kõik meie klubid

Järjekordne meeleolukas pidu toimus Meritoni hotellis. Peo kordamineku eest hoolitsesid arvukad külalised teistest klubidest ja sõbrad koostööpartnerite hulgast. Loterii, näitusmüük, klubide humoorikad etteasted, laulupoiss Lauri Pesur, BPW tants koos lauluga, mõnus söök ja jook, koosolemise rõõm - kokku tuli üks vahva ja meelejääv pidu!

16-01-2014 Pärnu klubi külastas Paikuse Politseikooli

Pärnu klubi ettevõtlikele naistele tehti ülevaade Politseiakadeemia struktuurist, tutvustati kooli ja muuseumit, tehti algõppe enesekaitses ning õpetati erinevatest tulirelvadest laskmist. Klubi naistel õnnestus vestelda ka politseikooli direktori asetäitjaga õppetöö alal Merle Kutseriga, kes rääkis õppetööst lähemalt ning sellest, kuidas sai temast politseinik.

14-01-2014 Tartu klubi käis külas Imbi Jaksi Rätsepakojas

Selle aasta esimene klubi koosolek toimus Rätsepakoja mõnusas õhkkonnas. Vastu võttis meid särasilmne perenaine Imbi kaetud lauaga. Imbi Rätsepakoda pakub individuaalõmblust ning Imbi loob ka enda moekollektsiooni. Käesolevast aastast saavad tulevased õmblejad praktilisi näpunäiteid ja teadmisi omandada Rätsepakoja perenaise juhendamisel. Loe veel >

12-01-2014 Pärnu klubi tegi Pärnu kodutute loomade varjupaigale uusaastakingituse

Pärnu kodutute loomade varjupaigale tehti uusaastakingiks väike rahaline annetus – koertele ja  kassidele viidi oma vanad tekid-padjad ning kingiti 50 kotti kassiliiva ja 20 karpi kassikrõbinaid.

16-12-2013 Tallinna klubi liige pajatas lugusid Tai missioonist

Tallinna klubi liige Jane Snaith tuli hiljuti missioonilt Tais asuvast sõjapõgenike laagrist. Taimaa ja Birma piiril olevas laagrites elab sadu väikse rahvuse kareeni põgenikke, kes on tulnud Birmast (Myanmarist). Janele on väga südamelähedane tegevus laste aitamine. Nendes laagrites on Jane juba kolmandat korda ja koos reisikaaslatega õpetavad nad seal lapsi. Jane Snaith on MTÜ  Igale lapsele oma pere asutaja ja juhataja. 16.12. rääkis Jane meile oma kareeni rahvast, pikast kodusõjast Birmas ning poliitilisest situatsioonist Indohiina poolsaarel.

13-12-2013 Rannamõisa klubi viis läbi 4 heategevusprojekti

Taani-Eesti Kaubanduskoja rahvusvahelisel jõulupeol koguti kingitusi, mis sai üle antud Eesti Naiste Varjupaikade Liidule. Tulekahjus kodu kaotanud Kumna perele viidi voodipesu, patju ja tekke. Toetati Harku valla pensionäride jõulupidu isetehtud käsitööesemetega, mis läksid vanuritele kingikotti. Harku Hooldekodu asukale Andresele kingiti arvuti, mis on talle ainsaks võimaluseks osa saada välismaailmas toimuvast.

12-12-2013 Tallinna klubi tutvus Pandora ehetega

Ürituse korraldas kandidaatliige Marge Kato. Saadi lähemalt tuttavaks Pandora, Ti Sento, Marmara ja Thomas Sabo ehetega, mida on võimalik ise komplekteerida oma stiili ja soovide põhjal. Loe veel >

12-12-2013 Tartu klubi pidas maha jõulupeo

Tartu klubi pidas oma selleaastase jõulupeo Luunjas Kapteni Keldris. Võeti pidulikult vastu uusi liikmeid, loeti palvet ja öeldi küünlatule saatel üksteisele häid soove. Meeleolu täiendas jõuluvana motoklubist MC39, kel oli  kaasas veel oma klubist motopäkapikke. Loe veel >

09-12-2013 Rannamõisa klubi valis uue presidendi

Rannamõisa klubi valis 9. detsembril uue presidendi, kelleks on Anu Karu. Palju õnne uues ametis!

09-12-2013 Ettevõtlusklubi (pelmeeni)koolitusega uude aastasse

Ettevõtlusklubi liige Leena õpetas meie naistele, kuidas teha ise pelmeene. Käis ka päkapikk, kes  tõi kõigile kingituseks raamatu ja tegime sissejuhatuse järgmise aasta koolitusreisi plaanidesse. Loe veel >

09-12-2013 Rannamõisa klubis toimus erakorraline koosolek

Rannamõisa klubis toimus erakorraline koosolek, kus valiti klubile uus president. Õnnitleme Anu Karu!

09-12-2013 Ettevõtliku naise Ester Rebase eestvedamisel asutati BPW Võru klubi

9. detsembril 2013 a asutati  Võrumaa ettevõtliku naise eestvedamisel BPW Võru klubi! Tere tulemast ja palju õnne!

05-12-2013 EVEA ettevõtlusfoorum kogus ettepanekuid

5. detsembril osales Riina Piigli EVEA (Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiooni) ettevõtlusfoorumil ja 25. juubeligaalal, kus arutleti ettevõtluskeskkonna, maksude ja õigusruumi üle. Tõdeti, et ettevõtjad tunnevad vähest kaasatust nii seaduseloome kujundamisel kui ettevõtluskeskkonna parandamisel.  Loe veel >

04-12-2013 BPW Estonia juhatuse koosolek

Koosolek toimus 4. detsembril kell 17-20 pubis „Seiklusjutte maalt ja merelt“. Võeti kokku meie sünnipäevatseremoonia tulemused, vaagiti, mis läks hästi ja mida saaks veel paremini teha. Koostati kokkuvõte koos soovitustega järgmise aasta projektimeeskonnale. Tänu kõigile panustajatele!
Loe veel >

04-12-2013 Pärnu klubi külastas Kõue mõisa

4. detsembril sõitsid Pärnu klubi liikmed ja sõbrad Maksu- ja Tolliametist külla Eerik-Niiles Krossile, kellele kuulub Kõue mõis. Ta tutvustas ekskursiooni käigus Kõue mõisa ja selle ajalugu. Mõisa restoranis õhtusöögil räägiti igapäevatööst ja toimetustest ning tutvuti restorani uue peakoka Hardi Nurminega. Pärnu klubi kinkis Krossile suu magusaks tegemiseks šokolaadi koos mõttega.

01-12-2013 Kohtumine Europarlamendi saadikuga

1. detsembril kohtus Riina Piigli Europarlamendi saadiku Kristiina Ojulandiga. Saadiku soov oli saada meie organisatsiooni kui ettevõtlike naiste esinduse poolt ettepanekuid, kuidas ühiskonnaelu parendada ning millised meetmed toetaksid ettevõtlust. Räägiti ka meie poolt korraldatud ja planeeritavatest naiste võimestamise üritustest ning arutleti koostöövõimaluste üle.

30-11-2013 IRL Naiskogu IREN kiitis meie algatust

30. novembril osales Riina Piigli IRL Naiskogu IREN poolt korraldatud sügiskonverentsil, kus räägiti naiste positsioonist kohalike omavalitsuste volikogude valimistel 2013 ning eelseisvate Euroopa Parlamendi valimisteks valmistumisest. Tunnustavalt märgiti ära meie organisatsiooni algatus koostada valimisnimekirjad „tõmbluku“ põhimõttel ning julgustati jätkama „valvekoera“ rolli, et naised ka reaalselt osutuksid valituks.

29-11-2013 Heategevus Rannamõisa klubis

BPW Rannamõisa klubil on sel hooajal südamelähedased mitmed heategevusprojektid. Novembri lõpus anti Harku valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonnale üle voodipesu, mis antakse konkreetsele abivajavale perele. Veel aidati kaasa kohaliku valla eakate jõulupeo korraldamisele.

29-11-2013 Riin Piigli osales vabakonna Ühisnädalal

Riina Piigli võttis osa vabakonna Ühisnädala raames Tartumaa kodanikuühenduste konverentsist „Kodanikuühendus – kohaliku elu korraldaja ja võimaluste looja“. Ühisnädal oli pühendatud kõigile, kellel on huvi ja soov sekkuda elukeskkonna kujundamisesse – kas ise midagi ära tehes, kedagi toetades, arvamust avaldades või mõnel muul viisil.  Loe veel >

29-11-2013 Eesti Naiste Kongress toimub 7. märtsil 2014 Rahvusraamatukogus

Naisliidu initsiatiivil ja Siiri Oviiri kutsel toimus kolmanda Eesti Naiste Kongressi toimkonna esimene koosolek 29. novembril (kaks esimest kongressi toimusid I vabariigi ajal). BPW Estoniat esindasid Lee Murrand ja Leena Kivisild. Pandi paika peateemad, milleks on naiste osakaalu suurendamine ühiskonna juhtpositsioonidel ning naiste majanduslike õiguste eest seismine. Hea uudis on see, et üksmeelselt kiideti heaks BPW Estonia poolt pakutud pealkiri kongressile: „Eesti kasutama võimalus“. Kas tuleb tuttav ette?

27-11-2013 Tallinna klubi külastas KUMU

Tallinna klubi vaatas näitust „Pühalik kaasaeg. Nikolai Kormašovi 1960. aastate maale. Väljapanek keskendus Nikolai Kormašovi (1929–2012) kui Eesti maalikunsti kuuekümnendate põlvkonna ühe juhtfiguuri varasele, kõige otsingulisemale loominguperioodile. Tema ülesandeks sai stalinistliku sotsrealismi dogmadest lahti murdmine. Näitus vaatles kunstniku loomingut kümnendi lõikes, tema kaasaegse vormi otsinguid ja isikupära kujunemist. 

27-11-2013 Tallinna klubi Indias sallide kütkeis

Indiast saabunud ainulaadseid salle ja rätikuid tutvustas klubile nende maaletooja Marit Raag. Kenad tooted on valmistatud ehtsast kashmiirkitse villast ja siidist ning suur osa nendest on tehtud käsitsi. Marit rääkis oma lugu nendeni jõudmisest juba üle 10 aasta tagasi. Tänaseks on ta põhitöö kõrvalt oma hobist jõudnud teha juba tõsiselt võetava äri.

21-11-2013 BPW Estonia juhatuse liige osales ümarlaual

Leena Kivisild BPW Estonia esindajana osales ümarlaual „Kuidas saavutada mõju naiste ja meeste võrdsuse eest seismisel?“. Ümarlaud kutsuti kokku soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku Mari-Liis Sepperi poolt. Loe veel >

21-11-2013 Tartu klubi rakendab sisementrolust

Tartu klubilised kogunesid Anneli juurde, et osa saada Anu Ruudu ettekandest teemal BPW Success Team. Aastal 2003 toimus BPW Frakfurdis esimest korda sisementrolus ettevõtlike naiste toetamiseks. Ühiselt otsustati rakendada sarnast mudelit ka Eestis, täpsemalt Tartu klubis. Otsus sündis heast tahtest olla ühiselt toeks ja nõuga abiks üksteise unistuste ja eesmärkide täitumise teekonnal. Esimene grupp alustab kooskäimisi 2014 aasta jaanuarist.

20-11-2013 Kinnitati BPW Estonia uus põhikiri

20. novembril kinnitati BPW Estonia uus põhikiri, kus põhikiri viidi vastavusse avalikes huvides tegutsemise põhimõtetega. Vaata lähemalt >

19-11-2013 Tallinna klubi tutvus Vähiliidu tegemistega

Eesti Vähiliidu juhatuse esimees BPW Tallinna klubi liige Maie Egipt osales septembrikuus Tokios toimunud APACT 2013 maailmakonverentsil „Tubakas või tervis”, kus käsitleti peamiselt suitsetamise mõju vähki haigestumisel. Pärast konverensti oli Maiel mõne päeva jooksul võimalus iseseisvalt tutvuda Jaapaniga.

16-11-2013 Ester Eomois ja Leena Kivisild Ettevõtlusklubist osalesid seminari Münchenis

Ester Eomois ja Leena Kivisild Ettevõtlusklubist võtsid osa seminarist Leadership and Lifelong Learning. Seminari eesmärgiks oli jagada rahvusvahelist kogemust naiste jõustamisel ning liidrioskuste arendamisel läbi elukestva õppe kodanikuühiskonna paremaks teenimiseks Euroopas. Loe veel >

13-11-2013 Pärnu klubi külastas Stenbocki maja ja presidendi lossi

Pärnu klubi külastas 13. novembril Stenbocki maja, kus peaminister Andrus Ansip tutvustas maja ajalugu, tegi väikese ringkäigu ning rääkis parlamendi igapäevatööst. Pärnu klubi kinkis peaministrile mälestuseks EENA juubeliraamatu. Lisaks Stenbocki majale külastati ka presidendilossi, kus toimus väike ekskursioon.

12-11-2013 Tallinna klubi kohtus filmieksperdi ja filmilevitaja Timo Dieneriga

Kohtumisel Timo Dieneriga saadi väga huvitavat infot selle kohta, mis kujutab endast filmilevi ja milline on selle ajalugu Eestis. Üheks teemaks oli ka suhted välisstuudiotega - kuidas jõuavad filmid meie kinodesse ja millise panuse annavad sellesse filmilevitajad. Põnev oli teada saada, milline on naiste roll filminduses ning kuidas on naisnäitlejad maailmas tasustatud võrreldes meesnäitlejatega.

28-10-2013 Ettevõtlusklubi kuulas ettekannet naise kuvandist meedias

Kutsusime külla Katrin Seppeli, kes tegi hiljuti magistritöö naise kuvandist meedias “Miks kaunis lilleneiu loodusmuuseumi direktoriks pandi”. Vestlesime võrdõiguslikkuse müüdist - sugu ei ole faktor, mis mõjutab naise positsiooni ühiskonnas. Tegelik elu näitab aga muud. Naine peab mitu korda rohkem kui mees pingutama, et positsioonile saada ja seal püsida. On juhtumeid, kus naised materdatakse enne maha, kui nad üldse jõuavad oma positsioonile asuda. Meedias on naised aga tihtilugu hoopis kellegi kaaslased.

18-10-2013 I Euroopa BPW noorte sümpoosion

18.-20. oktoobril toimus Prantsusmaa väikelinnas Lille´s esimene YBPW Euroopa sümpoosion. Osalejaid oli 9 riigist. Eesti BPW noori esindas noorte juht Anu Ruut. Kolme päeva jooksul jagati omavahel kogemusi ning otsiti lahendusi ühistele probleemidele.  Loe veel >

12-10-2013 Tallinna klubi käis külas Eesti Rahvusringhäälingu muuseumis

Eesti Rahvusringhäälingu muuseumi giidi Mai Mikiveri juhtimisel tehti rännak läbi telemaja. Tutvuti nii stuudiote kui muuseumiruumis peituvate ajalooliste aaretega – tänapäevastest teletehnika maailma kuuluvatest aparaatidest kuni kaugesse ajalukku jäävate ning mitmeid põlvkondi kasvatanud ja lõbustanud lastesaadete tegelasteni. 

09-10-2013 BPW Estonia president osales Võrumaa Ettevõtlusnädalal

9. oktoobril osales Riina Piigli Võrumaa Ettevõtlusnädal 2013 raames naisettevõtjate päeval ettekandega „Koostöövõrgustik ja kontaktid julgustavad ja inspireerivad“ ning viis läbi töötoa „Naine ja ettevõtja Võrumaal – kas naine, kes mõtles suurelt või elu sundis?“, mille käigus arutleti ka teemal „BPW klubi – kas Võrumaale?“. Kohalike aktiivsete noorte hulgast tekkis initsiatiivgrupp, kellega  käivad  läbirääkimised klubi loomiseks.

07-10-2013 BPW Estonia Ettevõtlusklubi kohtus ettevõtlike naistega

BPW Estonia Ettevõtlusklubi kutsus Tallinna Teletorni ettevõtlikke naisi, et rääkida naiste positsioonist ühiskonnas, tutvustada BPW Estonia tegevust ja teha kokkuvõtteid liidrioskuste koolitusprogrammist Naised võtmepositsioonidele. Loe veel >

07-10-2013 Rannamõisa klubi kohtus Katrin Karismaga

Rannamõisa klubi naised kohtusid Tabasalus Osvaldi kohviku kohvilauas alati särava ja imelise Katrin Karismaga. Katrin rääkis meile oma tollasest teatrielust ja praegustest tegemistest. Poliitikas olemisest ja lastest ja lastelastest, maal elamisest, aiast ja igahommikusest kepikõnnist. Ja lahkelt oli ta nõus olema meie klubi sõprade listis.

24-09-2013 Tallinna klubi aastakoosolekul valiti klubile uus president, Ülle Järv

24. septembril toimus Tallinna klubi aastakoosolek, kus tuletati fotode vaatamisega  meelde eelmise aasta tegemisi, kuulati aruandeid ja tänati senist juhatust. Klubil oli aasta jooksul üle 30 ürituse sealhulgas välissõidud Peterburi, Norrasse, Lätti ja Rootsi ning mitmeid külaliste vastuvõtmisi Tallinnas. Klubis on hetkel 67 liiget ja mõned kandidaatliikmed. Uues juhatuses jätkavad Eva Jansen-Diener ja Ülle Järv, uued liikmed on Pille Ruul, Krista Puusepp ja Inga Stelmak. Klubi presidendiks valiti Ülle Järv.
Palju õnne ja edu uule presidendile ja juhatusele!

17-09-2013 Kutsume üles toetama naisi ettevõtluses ja naisettevõtjaid

Meie poole pöördus Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee liige Madi Sharma ülekutsega toetada Euroopa Kodanike Initsiatiivi (ECI) ACT4Growth (tegutse kasvu nimel). Euroopa Kodanike Initsiatiiv (ECI) on Euroopa Komisjoni vahend kaasata kodanikke aktiivsesse seadusandluse väljatöötamise protsessi. ACT4Growth kutsub üles andma oma allkiri ülekutsele Euroopa Komisjonile toetada naisi ettevõtluses ja naisettevõtjaid. Loe veel >

12-09-2013 Tartu klubi ja Kammeri kooli sügisene sõpruskohtumine jalgpallis

Tartu klubi on õla alla pannud sportliku tegevuse propageerimisele Kammeri kooli laste seas. Selle tegevuse raames peeti kooli staadionil maha järjekordne vahva jalgpallimatš. Nagu juba traditsiooniks saanud, osalesid jalgapllimängus ka MC39 Äksi motoklubi liikmed. Loe veel >

12-09-2013 BPW Estonia juhatuse koosolek

BPW Estonia juhatuse koosolek toimus 12.septembril kl 17.30-19.45 Tallinnas. Räägiti BPW International sisekorra reeglitest ja BPW Estonia raamatupidamise sisekorra reeglite täiendamisest, aasta naise ja sünnipäevatseremoonia korraldamisest ning koostööprojektide kavandamisest. Otsustati kandideerida BPW Euroopa konverentsi korraldajaks 2019. aastal. Vaata juhatuse koosoleku protokolli siit >

30-11--0001 Rannamõisa klubi käis teatris

Rannamõisa klubi tegi ühise teatrikülastuse, vaadates NUKU täiskasvanutele mõeldud etendust "Good-bye, baby!". Elu eri aspekte käsitlevate etüüdide kaudu joonistub meie ette lugu lõplikest väljaütlemistest, lahkumistest, kaotustest, vanade paradigmade hülgamisest ning uuest algusest. Mida me siis tegelikult elult tahame?

30-11--0001

Arhiiv >
Avaleht E-mail RSS E-mail

Logi sisse

Veebilehe kõigi funktsioonide kasutamiseks logi sisse
Kasutajanimi:
Salasõna: